Бәйрәм белән! Ватан Геройлары көне белән!

2018 елның 9 декабре, якшәмбе

Хөрмәтле Саба районы халкы!

Чын күңелдән Сезне Ватан Геройлары көне беләнкотлыйбыз һәм сугыш кырларында батырлыклар яки тынычтормышта ирешкән күренекле казанышлар югары дәүләтаерымлык билгеләренә лаек булган райондашларыбызгахөрмәт сүзләрен җиткерәбез. Бүген Ватан Геройлары көнебезнең тормышыбызга һәм йөрәкләребезгә нык керепкалды!

Бу көнне без үткән һәм бүгенге геройлар башкарганбатырларга хөрмәт күрсәтәбез. Аларның батырлыгы һәмфидакарьлеге аркасында без киләчәккә ышаныч беләнкарый, илебез һәм аның тарихы белән горурлана алабыз! Бөек Ватан сугышының кырыс еллары үткән буыннаргааерым рәхмәт һәм соклану сүзләре җиткерәсебез килә. Сезбарыгыз да-аерым кешеләр. Сезнең ярдәм белән без яшибез, һәм киләчәк буыннарыбыз яшәячәк.

Әмма сугыш кырларында Ватанны саклаучыларгеройларыннан тыш, тыныч батырлыклар, үз хезмәтләреһәм таланты белән яраткан Ватанының данынарттыручылар да бар.

Бу кешеләрнең тормышы-Ватанга тугрылык, туган илгәмәхәббәт рухында Яңа буын тәрбияләү өчен үрнәк.

Һәм бүген, Ватан Геройлары көнен билгеләп үткәндә, әлеге исемгә лаек булган һәркем аның намус һәм абруена иябулуын чын күңелдән телибез. Безнең җирдә һәрвакыттынычлык һәм иминлек булсын! Барыгызга да бәхет һәмиминлек телим!