март, 2017 ел
дүшәмбе

С 3 по 6 марта 2017года, в г. Нижнекамск, прошло Первенство Приволжского Федерального округа по вольной борьбе среди юниоров

tetushi.tatarstan.ru

Минзәләнең драма театры бездә кунакта.

aktanysh.tatarstan.ru

3 нче март көнне Актаныш район мәдәният йортында театр коллективларының смотрына йомгаклау үткәрелде.

aktanysh.tatarstan.ru

Р. Батулланың "Илбашы" китабының презентациясе.

aktanysh.tatarstan.ru

8 март - Халыкара хатын-кызлар көне. Шул уңайдан бүген 7 сыйныф укучылары белән берлектә отряд җыены үткәрелде.

“Ел хатын-кызы. Ел ир-аты: хатын-кыз күзлегеннән” республика бәйгесенә йомгак ясалды.

almetyevsk.tatarstan.ru

Кояш нурларына, тамчылар чыңына төренеп март ае да килеп җитте. Табигатьнең язгы үзгәреш кичергән бер мәлендә без гүзәл затларыбызның иң күркәм бәйрәмен – 8 Март Халыкара хатын-кызлар көнен билгеләп үтәбез. Язгы кояш нурына күмелгән әлеге бәйрәмдә мәхәббәт, матурлык, ана назы, ягымлылык, мәрхәмәтлелек, шәфкатьлелек, сабырлык, хатын-кызга ихтирам кебек мәңгелек кыйммәтләр чагылыш таба.

Шәһәр автоинспекторлары беренче тапкыр, яки шофер таныклыгын алыштыручы Әлмәт хатын-кызларын гаҗәпләндерделәр.

almetyevsk.tatarstan.ru

Аксубайда тәрбия өлкәсендәге һөнәри осталык бәйгесе үтте.

aksubayevo.tatarstan.ru

Азнакай районының 6 март яңалыкларын тыңларга