март, 2017 ел
пәнҗешәмбе

9 март көнне Борнак авыл китапханәсендә “Әнием-күңелем  кояшы” исемле кичә иң күп китап укучы әниләргә карата  үткәрелде.Әниләргә карата кадер-хөрмәт,ярату,олылау хисләре тәрбияләү максатыннан оештырылган бәйрәм кичәсендә әниләр өчен матур шигырьләр,җырлар җырланды.Кичәбез бик күңелле узды.

baltasi.tatarstan.ru

Бүген безнең районга эш вихиты белән премьер-министр урынбасары, авыл хуҗалыгы һәм сәүдә министры М.Г. Ахметов килде.

verhniy-uslon.tatarstan.ru
Туган көнегез белән Шәмсия Сәмиулловна!!!!

shlang-drogganoe.tatarstan.ru

4 март көнне Куныр филиал №12 китапханәсендә Куныр мәдәният йортының фольклор төркеме “Сәйлән” белән “Сәламәтлек – зур байлык” дигән темага әңгәмә булып узды. Әңгәмә Г. Галимуллинаның “Алтын ачкыч” дип исемләнгән китапка таянып узды. Чөнки бу китап аша үзеңә кирәк булган бик күп файдалы мәгълумат алырга була. Шулай ук, бу язучының китаплары үз укучыларын таба алды. Һэрдаим Г. Галимуллинаның китапларын яратып укыйлар.

baltasi.tatarstan.ru

7 мартта Яшьләрнең ял итү үзәгендә Халыкара хатын-кызлар көненә багышланган бәйрәм концерты булды.

cheremshan.tatarstan.ru

7 март көнне Куныр № 12 филиалында "Иң булган гаилә" дигән чара узды. Куныр авылының иң булган өч гаиләсе: Мусагитовлар, Рамазановлар һәм Закировлар көч сынашты.

baltasi.tatarstan.ru

Крәш Шуран авыл мәдәният йортында " Ягез,әле, әниләр, калышмагыз әбиләр!" исемле бәйрәм кичәсе булып узды.

muslumovo.tatarstan.ru

Кәзкәй авылы китапханәсендә "Курчаклар. Балалар. Китаплар." исемле уен формасында тематик кичә үткәрелде. Беренче курчаклар борынгы  Мисыр вакытыннан бирле билгеле, ул вакыттка алар уенчык буларак түгел, ә ритуалларда, бәйрәм тантаналарында, төрле вакыйгалар вакытында кулланылганнар. Борынгы Римда 10- 15см дагы балчыктан ясалган фигураларны мода күрсәтүдә файдаланганнар.

aktanysh.tatarstan.ru

Яңа Карамалы авыл клубында "Мин яратам гаиләмне" дип исемләнгән чара үткәрелде. Бәйрәм шигырьләр, җырлар, уен-конкурслар белән үрелеп барды.

muslumovo.tatarstan.ru

Районның 4 нче мәктәбендә шәхәр укучылар думасының утырышы булып үтте.

mendeleevsk.tatarstan.ru