март, 2017 ел

Чистайлылар  яңа җиңү белән кайттылар!

chistopol.tatarstan.ru

Татарстан Республикасында 2017 елның 17 мартына 526,9 мең кв. м. торак файдалануга тапшырылган, бу узган елның шушы чорына караганда 103% тәшкил итә. Бу хакта бүген ТР Хөкүмәте йортында узган республика киңәшмәсендә ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Ирек Фәйзуллин хәбәр итте.

almetyevsk.tatarstan.ru

18 нче мартта, шимбә көнне, район башлыгы Марат Зиатдинов җитәкчелегендә эш сораулары буенча оператив утырыш булып узды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Куралово мәктәбенең “Җиңү мирасы” эзләнү отряды үз авыллары һәм Татар Борнашы авлының Бөек Ватан сугышында һәлак булып, билгесез югалган фронтовикларын барлау эшен дәвам итәләр.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

17 нче мартта районның мәгариф бүлеге, профсоюз оешмалары район Башкарма комитеты җитәкчесе Л.С.Хәкимҗанов, респубиканың мәгариф һәм фән хезмәткәрләре профсоюзының төп белгече Т.А.Андреева катнашында бердәм утырыш узды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

13 март көнне Пыжмара авыл китапханәсендә калмык язучысы Д.Н.Кугультиновның  95 еллыгына багышланган "Весь мир во мне.И в мире я- как дома"Бөтендөнья акция кысаларында Д.Н.Кугультиновның "Плечо друга", "Песнь чудесной птицы" әсәрләре буенча  4-5 сыйныф укучыларына кычкырып уку үткәрелде."Мой стих- владыка мой" дип исемләнгән китап күргәзмәсе төзелде.Барлыгы 10 укучы катнашты.

baltasi.tatarstan.ru

"Созвездие-Йолдызлык-2017" эстрада фестивале

novosheshminsk.tatarstan.ru

Олы Кайбыч авылында яшәүче Дамир Зариф улы Садыйковның 18 мартта  75 яшьлек юбилее!

bkaybic-kaybici.tatarstan.ru

Ана капиталына сертификатлар тапшырылды.

cheremshan.tatarstan.ru

18 март көнне Карашай Саклау  авыл җирлегендә жирлек  башлыгы Хусниева В. В. үткәрде.

Утырышта:1) Язгы ташу буенча.

2) Боек Жинунен 72- еллыгына багышланган чараларны уткэру буенча сораулар каралды.

sarmanovo.tatarstan.ru