март, 2017 ел
чәршәмбе

19 март көнне тәтешлеләр төркеме Ульяновск өлкәсенең, Комаровка авылында урнашкан Архангел Михаил исемендәге хатын-кызлар монастырендә булдылар

tetushi.tatarstan.ru

“Гаиләне педагогик яктан күтәрү, ата-аналарны мәгарифне үстерүгә тарту, балаларның сәламәтлеген саклау” дип аталган семинар Макыл балалар бакчасында узды. Анда 29 тәрбияче катнашты.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Бүген деньяда Бөтендөнья су ресурслары көнен билгеләп үтәләр. Бу көн беренче тапкыр Берләшкән Милләтләр Оешмасы тарафыннан 1992 не елда Рио-де Жанейрода игълан ителде.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Бүген Югары Ослан районы Башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов районда законсыз рәвештә алкогольле эчемлекләр сатуга каршы көрәш комиссиясе белән утырыш уздырды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Бүген “Өмет утравы” халыкны социаль яклау комиссиясенең чираттагы социаль-реабилитацион консилиумы булып узды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

РФ Хөкүмәтенең 2017 нче елның 20 нче мартында чыккан 315 нче номерлы казначейство контроле “Дәүләт һәм муниципаль кирәк-яраклар өчен товарларны сатып алу, услугалар күрсәтү өлкәсендә контракт ситемасы” дигән 99 нчы номерлы федераль законның 5 нче маддәсе туктатылачак. Аның инициаторы – Россиянең Эконоик Үсеш Министрлыгы.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

2017 нчы елның 22 мартында “Наз” тернәкләндерү бүлекчәсендә Балтач муниципаль  районының Кече Лызи мәдәният йорты хезмәткәрләре һәм үзэшчәннәре  хәйрия концерты  күрсәттеләр.

baltasi.tatarstan.ru

20 мартта  Иванай авылында яшәүче Бөек Ватан сугышының тыл хезмәтчәне  Токранова Анна Алексей кызын 90 яшьлек юбилее белән котладылар.

ribnaya-sloboda.tatarstan.ru

Чистай муниципаль районы Советының чираттагы утырышы узды

chistopol.tatarstan.ru

22 март СХТ китапханәчесе "Каенкай" балалар бакчасында Бөтендөнья урманнар көненә багышланган "Урман - безнең байлыгыбыз" экологик сәгате үткәрде.

aktanysh.tatarstan.ru