сентябрь, 2017 ел
җомга

Шушы көннәрдә мөселман халкының иң олугъ бәйрәмнәренең берсе - Корбан Гаете билгеләп үтелә.

aktanysh.tatarstan.ru

1- сентябрь "Белем бәйрәме".

aktanysh.tatarstan.ru

2017нче елның 1нче сентябрендә Тәтеш кадет-интернат мәктәбе гаять зур Россия Державасы белән бердәмлектә яңа уку елының беренче көнен каршылады

tetushi.tatarstan.ru

2017-2018нче уку елында районыбызда 436 укучы тәүге тапкыр белем иленә аяк баса, 1сыйныфка укырга керә. Бүгенге көндә районда 11 урта, 7 төп, 2 башлангыч мәктәп - филиал, 1гимназия, 1лицей,  1кадет интернат - мәктәбе, 1сәләтле балалар өчен фәннәрне тирәнтен үзләштерүче интернат - мәктәп, Кызыл – Мишәдә мөмкинлекләре чикле балалар өчен мәктәп - интернат, 1 аграр көллият эшли. Мәктәпләрдә барлыгы 3672 бала белем һәм тәрбия алачак.

Бүген мөселман халкы иң изге бәйрәмнәребезнең берсе – Корбан гаетен билгеләп үтә. Районыбыз үзәгендә, бистә, авылларда Гает намазлары, вәгазьләре укылды, бәйрәм коймагы белән сыйландылар.

Бүген Сарман аграр көллиятендә Белем бәйрәме узды

sarmanovo.tatarstan.ru

Бүген Илексаз авылында гомер кичерүче Мәхтүмә Ислам кызы Шакирова 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтә. Аны тәбрикләргә уллары, кызы, киленнәре, онык-оныкчыклары җыелганнар. Ишек алларында – бәйрәмчә ыгы-зыгы. Юбиляр да, җилкенеп, янәшәдә бөтерелеп йөри.

sarmanovo.tatarstan.ru

Бүген Әлмәт мәктәбендә үткән Белем бәйрәме аеруча истәлекле булды.