сентябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бүген район Башкарма комитеты җитәкчесе Л.Хәкимҗанов җитәкчелегендә доходлар легализациясе турында утырыш булды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

2017 нче елның 6 нчы сентябрендә “Экстремизмга-Юк!” айлыгы кысаларында Балтач муниципаль районының “Наз” тернәкләндерү бүлекчәсендә тернәкләнү узучылар арасында “Тормышта сәламәт яшәү дәверендә терроризм һәм экстремизмга каршы” исеме астында ярыш булып узды.

baltasi.tatarstan.ru

7 сентябрь көнне «Наз» халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә социаль һәм медицина хезмәткәрләре өчен уку оештырылды. «Наз» үзәге директоры  Гөлнара Әхмәдиева чыгыш ясады. “Җылы йорт. Уңайлы ишегалды" дигән акция турында игълан итте.

baltasi.tatarstan.ru

Арбор авылында яшәүче Галиева Фахирә Шәмсихәмәт кызына 7 сентябрь көнне 90 яшь тулды.

baltasi.tatarstan.ru

Югары Симет урта мәктәбендә уку елы матур вакыйгалар белән башланып китте.

Чара 15-17 сентябрьдә Сочида узачак.

sovmo.tatarstan.ru

Тикшерү коммерцияле булмаган оешмаларга кагылачак һәм ул 11 еннән 15 сентябрьгәчә дәвам итәчәк. Бу турыда республика буенча Юстиция министрлыгы хәбәр итә. Бу-планлы тикшерү.

leninogorsk.tatarstan.ru

Күптән түгел республика хоккей мәктәпләре арасында 2016-2017 ел сезоны буенча смотр-конкурс нәтиҗәләренә йомгак ясалды. Лениногорскидагы алкалы хоккей буенча “Нефтяник” балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе 60 меңнән артык халкы булган республика шәһәрләре арасында эшчәнлеген иң яхшы алып барганы өчен өченче урынга лаек булды.

leninogorsk.tatarstan.ru

Бу басма муниципаль идарәдәге иң яхшы тәҗрибәләрне алга сөрергә тиеш.