сентябрь, 2017 ел
шимбә

Дәүләт торак күзәтчелеге инспекциясе тарафыннан күп фатирлы йортларга 43 муниципаль берәмлектә 3 мең 122 тикшерү уздырылган, аның нәтиҗәләре буенча 17 муниципаль берәмлектә карар 54 факт ачылган. Бүген бу хакта Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узган республика киңәшмәсендә Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры Ирек Фәйзуллин хәбәр итте.

Киңәшмәне барлык мунициципаль районнар белән видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов уздырды.

almetyevsk.tatarstan.ru

Татарстанда  “Күренеп тор” иҗтимагый акциясе старт алды.

kaybici.tatarstan.ru

Шәһәрнең 2нче мәктәбе укучылары тәнәфес башлануы турында хәбәр итә торган кыңгырауны тревогадан бер авырлыксыз аера.

nurlat.tatarstan.ru

Бүгенге көнгә Татарстанда бөртекле культураларның 78%ы җыелган – 1,2 млн. га мәйданда ашлык суктырылган. Бу белешмәләрне шимбә көнне Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узган республика киңәшмәсендә Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов җиткерде.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Татарстанда яшь комбайнчылар арасында «Хезмәт кешесен данлыйбыз» республика телевизион конкурсының беренче этабы уза. Конкурсны «Бердәм Россия» партиясенең Татарстан бүлекечәсе ярдәмендә Татарстан Републикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы, «Татарстан» ДТРК, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы, «Казан дәүләт аграр университеты» югары һөнәри белем бирү ФДМУ оештыра.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Бүген Татарстан Републикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында 2017 елның 8 аенда терлекчелек тармагы эшенә йомгаклар ясауга багышланган киңәшмә узды. Аны Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Нәҗип Хаҗипов үткәрде.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

2017 елның 6 сентябрь көненә Татарстанда 4038,7 мең тонна ашлык суктырылды, бер гектардан уртача уңыш – 34,9 центнер. Бөртекле һәм кузаклы культуралар 1157,2 мең гектар мәйданда (планнан 74%) җыелды.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Бу хакта республиканың Мәгълүматлаштыру һәм элемтә министрлыгы хәбәр итә.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Кичә Казанда мәдәният хезмәткәрләренең пофсоюз киңәшмәсе узды.

kaybici.tatarstan.ru

Республика киңәшмәсе узды