сентябрь, 2017 ел
җомга

Соңгы елларда чүп-чарны, каты көнкүреш калдыкларын җыю һәм аларны эшкәртүгә караган законнарга күп кенә үзгәрешләр кертелү белән бәйле рәвештә, шәһәр һәм авыл җирлегендәге шәхси йортларда яшәүчеләр алдында бер сорау калкып чыга –чүп-чарны җыйган һәм алга таба эшкәрткән (юк иткән) өчен алар акча түләргә тиешләрме, юкмы.

mendeleevsk.tatarstan.ru

20 июньдә Милли премиянең «Russian Event Awards» вакыйгаи туризм өлкәсендә проектлар буенча гаризалар кабул итү башланды.

almetyevsk.tatarstan.ru

Коррупциягә каршы көрәш алып бару комиссиясе утырышы узды

chistopol.tatarstan.ru

Әлеге чара Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов йөкләмәсе буенча оештырыла. Яшь гражданнар форумы Татарстанның барлык районнарында “Республика балалар оешмалары советы” иҗтимагый төбәк оешмасы тәкъдиме белән узачак.

mamadysh.tatarstan.ru

Бу көннәрдә Казанда "Киләчәккә караш" форумы уза. Шушы чара кысаларында бүген "Ак Барс банк"ның “Яңа базарны яулау” темасына багышланган эшлекле иртәнге ашы булды. Очрашуда кече һәм урта бизнесны үстерү мәсьәләре каралды.

mamadysh.tatarstan.ru

Мамадышта авыл хуҗалыгы ярминкәләре башланды

mamadysh.tatarstan.ru

22 нче сентябрь көнне районның Галия Кайбицкая исемендәге музее үзенә кунаклар кабул итте.

kaybici.tatarstan.ru

2017 елның 20 сентябре көнне  Алан, Игенче, Таң хуҗалыкларында ТР Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгыннан килгән комиссия тарафыннан министрлыкка “Лучший комбайнер” конкурсына тапшырылган суктырылган икмәк һәм урылган игеннәр буенча бирелгән мәгълүмәт тикшерелде.

Тикшерү нәтиҗәсендә бирелгән мәгълүмәтләрдә аерма табылмады.

tulachi.tatarstan.ru

Күкшел авылы китапханәчесе 3-4 сыйныф укучылары өчен  татар халкының борынгыдан килгән гореф-гадәтләрен, йолаларын искә төшерү максатыннан,  “Сөмбелә” бәйрәме уздырды. Кичә барышында балалар бәйрәменең тарихы белән танышып, яшелчә, җиләк- җимешләр турында шигырьләр сөйләп, табышмакларга җаваплар тапты.

Бәйрәмдә балалар җырладылар, биеделәр, төрле уеннарда катнаштылар. Көзге уңыштан әзерләнгән тәмле сыйлардан авыз иттеп ,кабат очрашу теләге белән сүз куешып саубуллаштылар.

kukmor.tatarstan.ru

22 сентябрь көнне Актанышта районкүләм өмә булып узды