ноябрь, 2017 ел

Бүген Олы Кайбыч авылында яңа автомойка ачылды.

kaybici.tatarstan.ru

Көзге каникуллар алдыннан Хуҗа Хәсән урта мәктәбендә интернет челтәре куркынычсызлыгы буенча бердәм дәресләр узды.

kaybici.tatarstan.ru

Хуҗа Хәсән урта мәктәбендә авыл җирлеге Башлыгы һәм депутат Светлана Матвеева белән очрашу узды.

kaybici.tatarstan.ru

31 октябрь көнне Мөрәле авылы мәдәният йортында Әтнә районы үзешчән сәнгать коллективының иҗат концерты узды.

kaybici.tatarstan.ru

Кече Мәме авылы җирлегендә беренче тапкыр шәхси хуҗалыклардан капчыкларга тутырылган чүпне җыю оештырылды. Авыл халкы бу яңалыкны хуплады.

kaybici.tatarstan.ru

Соңгы вакытта халык районның пенсион фонды эшенә зарлана. Алар район башлыгына һәм район сайтына бик еш пенсион фонд хезмәтенә зарланып мөрәҗәгать итәләр.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Бүген Югары Ослан районында район халкын РФ дәүләт депутаты Илдар Гыйлметдинов һәм район башлыгы Марат Зиатдинов шәхси сораулары буенча кабул итте.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Бүген 1 нче ноябрьдә үз бизнесыңны үзең оештыру буенча эшсез кешеләрнең киңәшмәсе булды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Тышта алтын көз! Көз җиткәч табигать гүя бер сихри дөньяга әверелә. Бөтен җир алтын күлмәк кигән кебек була. Көз бәйрәме көн белән төн тигезләшкәндә бәйрәм ителгән. Ул вакытта инде бөтен урып- җыю эшләре тәмамлана, көзге чәчү дә ахырына якынлаша. Уңыш келәтләргә, амбарларга тутырылып беткәч, бәйрәм килә. Ул көнгә алдан мул итеп ризык әзерләнә, камыр ашлары пешерелә. Кешеләр өйдән өйгә йөреп күңел ачалар.

Балалар бакчаларында да бу көн бик истәлекле утә. Төрле ярышлар, җыр- бию, санамышлар белән үрелеп барган бу бәйрәм һәркемнең күңеленә хуш килә. Ә әлеге бәйрәм алдыннан балалар,  әти- әниләр белән бергәләп бик күп төрле матур эшләнмәләр ясыйлар.

Күңелләргә якты нур өләшеп

Шатлык өстәп һәрбер йөрәккә.

Үз муллыгы белән көзләр килә,

Йомгак ясап көзге хезмәткә.

sarmanovo.tatarstan.ru

1 ноябрь көнне “Арча” спорткомплексы бассейнында 2002, 2003-2004, 2005-2006 елгы егетләр һәм  2003-2004, 2005-2006 елгы кызлар арасында йөзү буенча Арча районы  беренчелеге узды. Ярышта Арча” балалар һәм яшьләр спорт мәктәбе тәрбияләнүчеләре - 43  егет һәм кыз-бала катнашты.

arsk.tatarstan.ru