ноябрь, 2017 ел

chistopol.tatarstan.ru

Бәйрәм белән!

chistopol.tatarstan.ru

3 нче ноябрьдә Смәел авыл китапханәсе “Сандугач” балалар бакчасында тәрбияләнүче балалар өчен “Бердәмлектә безнең көч” дип аталаган иртә уздырды. 4 нче ноябрь – Халыклар бердәмлеге көне уңаеннан үткәрелгән чарада балалар әлеге истәлекле көннең тарихы белән таныштылар,бердәмлек темасына уеннар уйнадылар, мультфильмнар карадылар.Шулай ук китапханәдә бәйрәм уңаеннан китап күргәзмәсе эшләнелде.

baltasi.tatarstan.ru

3 нче ноябрьдә территориаль сайлау комиссияләренең система администраторы  Христианова Ольга участок комиссияләренең махсус программа белән тәэмин итү операторларын укытты.
Аның темасы участок сайлау комиссияләренең протоколларын хәзерләү технологиясе иде.

Хөрмәтле сайлаучылар!

Әгәр сез ннди дә булса уңай сәбәп буенча 19 нчы ноябрьдә үзара салым кертү буенча рефередумда катнаша алмыйсыз икән, сез алданрак сайлауда катнаша аласыз.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

30 нчы октябрьдән республикада JuniorSkills стандарты буенча чемпионат башланды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

ТРО РДШ: «Минем вакыт» форумы нәтиҗәләре кысаларында бүген Югары Ослан мәктәбендә “Ослан яшьләре” балалар иҗтимагый оешмасы утырышы булып узды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

1 нче ноябрьдә Казанда 4 нче «МАЭСТРО» ачык республика конкурс – фестивале булып узды.  Ул музыка мәктәбе укытучыларының башкару осталыгын билгеләүгә юнәлтелгән иде.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Кама Тамагы муниципаль районы Кама Тамагы штп «Кояшкай» балалар бакчасында «Халык хәтерендә мәңгегә» исемле мәгълүмәт минутлары узды.

kamskoye-ustye.tatarstan.ru

Район башлыгы Марат Зиатдинов районда бара торган төзелеш объектларының хәле блән танышып чыкты.