ноябрь, 2017 ел
шимбә

Бүгенге шимбә утырышы хатлар һәм мөрәҗәгатьләр белән эш, сайтка яңалыклар җибәрү ЕСИА да регистрация узу, газета-журналларга язылу, белемне күтәрү курслары узу, 19 нчы ноябрьдә узачак референдум.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

chistopol.tatarstan.ru

Бүген "Юбилейный" спорт сараенда "Татнефть" ГАҖ генераль директоры, ТР Хоккей федерациясе президенты Наил Маганов "Нефтяникның" хоккейчылары һәм тренерлар составы белән очрашты, ММЧ вәкилләре шулай ук чакырылган иде. Пресс-конференциядә район башлыгы Айрат Хәйруллин, "Татнефть" ГАҖ генераль директоры урынбасары, "Нефтяник" ХК президенты Ринат Шәфигуллин һәм башка рәсми затлар катнашты.

almetyevsk.tatarstan.ru

10 ноябрь көнне Әлмәттә балалар бакчалары тәрбиячеләре  арасында "Мин татарча сөйләшәм һәм эшлим" республика бәйгесенең муниципаль этабы узды. Чара 2нче "Балачак планетасы" балалар бакчасында узды.

almetyevsk.tatarstan.ru

Бәйрәм көннәрендә дә күбесе эштә иде аларның.

nurlat.tatarstan.ru

Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе һәм Дәүләт хезмәт инстпекциясе тарафыннан 2017 ел башыннан 1 мең 699 тикшерү үткәрелгән. Хезмәтне саклау нормалары һәм кагыйдәләрен бозу өчен 13 млн. 619 мең сумга 455 беркетмә тузелде.Үзен-үзе җайга салучы оешмалар әгъзалары булган 1 мең 286 оешманы тикшергән. Бу хакта бүген Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узган республика киңәшмәсендә ТР төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры Ирек Фәйзуллин хәбәр итте.

almetyevsk.tatarstan.ru

11 ноябрьдә иртә сәгатьтән район хәрби комиссариаты тирәсе халык белән кайнап торды. Бу көнне Әлкинең 13 егете хәрби хезмәткә китте.

alkeevskiy.tatarstan.ru

Балалар китапханәсе хезмәткәрләре , “Библиоша” курчак театры белән берлектә, МБОУ “Тәтеш татар урта мәктәбе”нең башлангыч сыйныф укучылары һәм МБДОУ “Теремкәй” тәрбияләнүчеләрендә кунакта булдылар

tetushi.tatarstan.ru