ноябрь, 2017 ел
шимбә

Бүгенге җәмгыятьтә  толерантлы булуның әһәмияте чиксез зур. Төрле милләт һәм дин вәкилләреннән торучы Җир шары халкы бүген бер-берсе белән бик тыгыз элемтәдә тора. Шул уңайдан төрле аңлашылмаучанлыклар, терроризм, экстремизм кебек яңа “чирләр” чәчәк атып килә. Бүгенге дата, нәкъ менә шул проблемаларны чишү өлкәсендә эшли.

Казанда Пирамида Үзәгендә  5 нче  «Наше время – Безнен заман» дип исемләнгән иҗади эшләүче яшьләр фестивале булып узды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

2017 елның 13-19 ноябрендә Чирмешән районындагы оператив хәлнең торышы

Гариза бирүчеләр игътибарына

cheremshan.tatarstan.ru

2017 елның 18 ноябрендә 21 сәгатьтән 19 ноябрь 09 сәгатькә кадәр метеориологик күренешләрнең көчәюе турында консультация-кисәтү.

cheremshan.tatarstan.ru

Бүген, 17 ноябрьдә, Швециянең Элливаре төбәгендә Халыкара чаңгы спорты федерациясенең чаңгы ярышлары старт алды.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Бүген Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгында төбәкләр вәкилләре катнашында Бердәм федераль мәгълүмат системасына авыл хуҗалыгы билгеләнешендәге җирләр турында белешмәләр өстәү мәсьәләләре буенча видеоконференция режимында киңәшмә узды. Чарада Татарстан Републикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының бүлекләр башлыклары Александр Дружин һәм Ирек Садыйков катнаштылар.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

2017 елның 24 ноябреннән 26 ноябренә кадәр «Регина» ГК базасында (казан шәһәре, Петровский пос.) Татарстан Республикасы авыл яшьләренең IV форумы узачак. Аны “Татарстан Республикасы аграр яшьләр берләшмәсе” ТИО (РОО) оештыра.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

2017 елның 29 ноябрендә “Татарстанның агробизнес кадрларын яңадан әзерләү институты” өстәмә һөнәри белем бирү федераль дәүләт бюджет мәгариф учреждениесе базасында «Органик авыл хуҗалыгы: база курсы» темасына уку семинары узачак.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Татарстан Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе мәгълүматларына караганда, иртәгә – 19 ноябрьдә республикада алмашынучан болытлы һава торышы саклана.

leninogorsk.tatarstan.ru