декабрь, 2017 ел
шимбә

Бүген Кайбыч муниципаль яшь армиячеләре оешма-учреждение җитәкчеләре, авыл җирлекләре Башлыклары каршында чыгыш ясады. Әлеге чара Ватан Геройлары Көненә багышланды.

kaybici.tatarstan.ru

Буа шәһәрендә баскетбол буенча республика ярышлары узды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

9 декабрьдә илебездә Ватан Геройлары көне буларак билгеләп үтелә. Әлеге истәлекле дата уңаеннан Кайбыч муниципаль районы үзәгендәге Җиңү паркында тантаналы митинг узды. Анда район Башлыгы Альберт Рәхмәтуллин, барлык җитәкчеләр, район халкы, мәктәп укучылары катнашты.

kaybici.tatarstan.ru

Бүген Кайбыч муниципаль район Башлыгы Альберт Рәхмәтуллин җитәкчелегендә чираттагы эшлекле киңәшмә узды. Биредә оешма-учреждение җитәкчеләре, авыл җирлекләре башлыклары катнашты.

kaybici.tatarstan.ru

Инвалидлар декадасы уңаеннан Яңа Усы авыл китапханәчесе 1 группа инвалид – Кононова Клавдия апаның өендә булды, кайткан яңа матбугат белән таныштырды, күчтәнәчләр тапшырды.

muslumovo.tatarstan.ru
8 декабрь көнне Күҗәкә авыл китапханәсендә "Әкиятнең серле дөньясы" дигән әдәби уен-викторина үткәрелде.

aktanysh.tatarstan.ru

Баек  авыл китапханәчесе  7-9 нчы сыйныф укучылары белән берлектә шагыйрь Мөхәммәт Мирзаның иҗатына багышланган: "Биш юлым - биш гөлем" дип исемләнгән әдәби кичә үткәрде.

muslumovo.tatarstan.ru

Базарлы Матактагы Геройлар паркында Ватан Геройлары көне зур тантана белән билгеләп үтелде.

alkeevskiy.tatarstan.ru

Ватан каһарманнарын барлап, алар кылган батыр эшләрне искә ала торган 9 декабрь көнне хезмәт ветераны Тәүзиха апа Зарипованы район башлыгы Рөстәм Нуриев шәхсән үзе тәбрик итте.

jutaza.tatarstan.ru

Начиная с 2004 года по инициативе ООН 9 декабря отмечается Международный день борьбы с коррупцией.

В связи с Международным днем борьбы с коррупцией во всех образовательных учреждениях района проходят тематические классные часы, внеклассные мероприятия, круглые столы, общешкольные линейки, беседы, в организациях района проходят круглые столы, посвященные на данную тематику.

В центральной библиотеке организована выставка книг на антикоррупционную тематику.

tulachi.tatarstan.ru