гыйнвар, 2018 ел
җомга

Хезмәт тәмамлануга барлык храмнар янында автобуслар торачак. Алар халыкны өйләренә таратачак.

bugulma.tatarstan.ru

Бүген район культура йортында сәламәтлеге чикләнгән, ата-анасыз калган, ярдәмгә мохтаҗ балаларның хәйрия елкасы оештырылды.

Кадерле дуслар!

Район культура йорты барыгызны да якынлашып килүче Раштуа бәйрәме белән котлый һәм “Раштуа очрашулары” дигән бәйрәм программасына чакыра.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

5 нче январьда район китапханәсендә фән һәм техника атналыгына багышланган  “Кешелекнең бөек табышлары” дигән күргәзмә барлыкка килде.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Татар Макылы авыл китапханәсендә 2018 нче елда язылуларына күп еллар узган, түгәрәк дата- юбилейлары билгеләп үтелә торган китаплардан күргәзмә оештырылды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

5 гыйнвар көнне Саба гимназиясе базасыда мәктәп укучылары арасында шахмат ярышы булып узды.

Иске Салавыч авылында яшәүче Шәмсеруй Мөхәммәтгали кызы Шакирҗановага 1 гыйнвар көнне 95 яшь тулды.

baltasi.tatarstan.ru

Үзәк балалар китапханәсендә пионер атрибутлары һәм символикасына багышланган әңгәмә үтте.

muslumovo.tatarstan.ru

Лаеклы ялда булсалар да, өлкәннәр дә салкыннардан куркып, өйдә утырмый. Шәһәр паркында алар катнашында скандинавия таяклары белән йөрү буенча флешмоб узды. Әлеге чарада йөзгә якын кеше катнашты. Кыш бабай аларның һәммәсенә татлы бүләкләр өләште.

almetyevsk.tatarstan.ru

Мәгариф хезмәткәрләре Спартакиадасы җиңүчеләре билгеле