гыйнвар, 2018 ел

Поздравляем вас со светлым праздником Рождеством Христовым!

Седьмого января весь православный мир отмечает один из самых светлых духовных праздников - Рождество Христово.

Праздник Рождества приносит в сердца миллионов христиан огромную радость обретения надежды и любви к миру. Он рождает в человеке желание творить добро, помогать людям, поддерживать тех, кто нуждается в сочувствии и сострадании.

Религия учит добру, милосердию и человеколюбию. А значит, она помогает нашему миру становиться лучше, гуманнее, справедливее. Чем крепче вера в сердцах людей, тем духовно сильнее они становятся, тем больше сил отдают они созиданию, творчеству во благо процветания своей родины.

Поздравляем всех сограждан с Рождеством! Желаем всем мира, добра, здоровья телесного и духовного. Пусть этот праздник укрепит ваши душевные силы и волю к упрочению дружбы и взаимопонимания между представителями разных конфессий и народов.

tulachi.tatarstan.ru
РАШТУА – КӨТЕП АЛЫНГАН БӘЙРӘМ

shlang-drogganoe.tatarstan.ru

Ихлас күңелдән сезне якты Раштуа бәйрәме белән котлыйм! Раштуа бәйрәме иң  якты хисләр һәм уйлар уята, кешеләрне изгелек, мәхәббәт һәм мәрхәмәтлелек идеаллары тирәсендә берләштерә. Бу изге теләкләр һәм гамәлләр, кардәшләр һәм ярдәмгә мохтаҗ барлык кешеләр турында кайгырту вакыты.

almetyevsk.tatarstan.ru

Бүген район Культура йортында уку алдынгылары, конкурс һәм ярышларда җиңүчеләр, предметара олимпиада призерларын  район башлыгы Марат Зиатдинов котлады.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

2018 нче елның 8 нче январенда Татарстан территориясендә томан булуы көтелә. Аязучан болытлы һава. Урыны белән ах гына кар, томан булуы ихтимал. Көньяктан урыны белән  секундына 15-20 метр тизлектә җил, буран, Казаеда төнлә көчле кар.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Районның Туган якны өйрәнү музеена быел инде яңа экспонат килеп керде. Ул – Сирия Араб Республикасының монетасы. Аны музейга 2017 нче елда Сириядәге сугышта катнашкан майор Коновалов Д.С. тапшырды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Районның “Чемпион” спорт комплексы чираттагы тапкыр республикакүләм турнир үткәрү мәйданчыгына әверелде.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Якташыбыз, легендар футболчы Галмҗан Хөсәенов истәлегенә мини-футбол буенча традицион ярышлар быел 5 һәм 6 гыйнвар көннәрендә үтте.

nurlat.tatarstan.ru

Иске Суыксу Выселкасыннан Равия апа Шәрәфетдинова,Кырык Садактан Минҗиһан Җамалиева үзләренең 90 яшьлек юбилейларын билгеләп уздылар.

buinsk.tatarstan.ru

Адав-Толымбай авылы мәдәният йортында төрле түгәрәклэр уңышлы гына эшләп килә.

buinsk.tatarstan.ru