гыйнвар, 2018 ел

2018 нче елда макыл авыл җирлегендә башланган ремонт дәвам итәчәк.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Тарихи мирасны саклап калу йөзеннән, культура учаклары үзләренең эш планын төзеделәр.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Казандагы казахлар Казан епархиесе белән берлектә казах җәмгыяте төзү өстендә эш алып баралар.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

11 нче январь көнне Иске Сәфәр авыл китапханәсендә "Китапханә - гаҗәп ил" дигән  темада  түгәрәк өстәл янында сөйләшү булып үтте.

aktanysh.tatarstan.ru

Орел авылы китапханәсендә А.Н.Толстой тууга 135 ел тулу уңаеннан әдәби викторина үткәрелде. Чара барышында балалар язучының биографиясе һәм иҗаты белән таныштылар.

laishevo.tatarstan.ru

Районда йомгаклау киңәшмәләре башланды. Әгерҗе полиция хезмәткәрләре узган елгы эшчәнлекләренә беренчеләрдән булып нәтиҗә ясадылар.

agryz.tatarstan.ru

Бүген, 11 гыйнварда, Г.Р.Державин исемендәге Лаеш ягы музеенда өлкән яшьтәге кешеләр белән Раштуа очрашуы булды.

laishevo.tatarstan.ru

Әгерҗенең “Спутник“ хоккей командасында шөгыльләнүче 8-9 яшьлек малайлар беренче тапкыр Кукмарада узган республика ярышында катнаштылар.

agryz.tatarstan.ru

2018 елдан ана капиталына кагылышлы үзгәрешләр керә.

agryz.tatarstan.ru

“Һәр бала кадерле!“ Бу гыйбарә Красный бордагы “Наз“ приюты хезмәткәрләре өчен күптән тормыш девизына әйләнгән инде. 2016 елның ноябрендә республикада “Бергә булдырабыз“ социаль проекты игълан ителгәч, күп кенә игелек ияләре дә, әлеге сүзләрнең дөреслеген раслап, приютка  ярдәм итәргә алынган. Аларның иганә ярдәме  3 миллион 848 мең сумга җыелган.