гыйнвар, 2018 ел
сишәмбе

Бүгенге көндә заманча укытуның төп таләбе яңа дәүләт стандартларына туры китерү генә түгел, ә мәктәп, укытучы, укучының уңышлы һәм бер юнәлештә алга атлавы белән билгеләнә.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

16 нчы январь көнне районда ТР Үзәк сайлау комиссиясе тарафыннан территориаль һәм участок сайлау комиссияләренең членнарын  укыту семинары булып узды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Агымдагы елның 16 нчы гыйнварында Балтач муниципаль районының “Наз” бүлекчәсенә социаль яклау бүлеге җитәкчесе Гатиятуллина Алсу Фариз кызы һәм “Наз”халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге директоры Әхмәдиева Гөлнара Айдар кызы белән тернәкләнүчеләр арасында очрашу булып узды.

baltasi.tatarstan.ru

Әңгәмә барышында яклар территорияләрне үстерү буенча киң даирә бурычларны тикшерделәр.

sovmo.tatarstan.ru

Татарстан Республикасында яңа интернет-проект эшли башлады, ул авыл хуҗалыгы продукциясе сатучыларын һәм аны сатып алучыларын берләштерә. Әлеге проект декабрьдә эшли башлаган иде һәм бүгенге көнгә анда 200дән артык җитештерүче теркәлгән, алар арасында крестьян-фермер хуҗалыклары да, шәхси ярдәмче хуҗалыклар да бар. Электрон ярминкә мәйданчыгы сатып алучыларга өйдән чыкмыйча гына кирәкле продукция белән танышырга һәм бәяләрне чагыштырып карарга мөмкинлек бирәчәк. Сатып алучы шулай ук алынган продукция турында үз фикерен калдыра ала, бу инде сатып алынган товарга карата башкаларда фикер тупларга ярдәм итәчәк.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

12 гыйнварда Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы башлыгы Камил Гыйльманов авылда кече хуҗалыкларны үстерү һәм аларга ярдәм итү кысаларында Мансур Сыраев КФХында һәм Григорий Маланчев КФХында булды, алар “Татарстан Республикасында яшь фермерларга ярдәм” программасында катнашучылар.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Рөстәм Миңнеханов «Россия һәм дөнья: максатлар һәм кыйммәтләр» Гайдар форумының пленар дискуссиясендә катнашт

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Урыны белән томан төшүе көтелә

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Сишәмбе көнне “Бердәм Россия” партиясенең Нурлат җирле бүлекчәсе сәяси советының киңәйтелгән утырышы үтте.

nurlat.tatarstan.ru