гыйнвар, 2018 ел

19 нчы январьда христианнар Хаҗ кылу бәйрәмен билгеләп үтә.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

2013 елдан башлап Татарстанда 296,1 миллион сумга 126 ветеринария клиникасы төзелгән. Шулай ук дүрт елда республикада ветеринария хезмәте һәм авыл хуҗалыгы идарәләре өчен 191 бина ремонтланган. Бу эшләргә 230 миллион сум акча тотылган.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Бу чарада Татарстаннан Алабуга һәм Чистай районнары башлыклары катнашты.

Бу чарада Татарстаннан Алабуга һәм Чистай районнары башлыклары катнашты.

sovmo.tatarstan.ru

Бүген  18 январьдә Иске Кадидан Соруров Якуп Сорур улы 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте.

cheremshan.tatarstan.ru

Аләм” патриотик темасына багышланган шөгыль

pestreci.tatarstan.ru

«Кар бабайга ярдәмгә» дигән Физкультура чарасы

pestreci.tatarstan.ru

18  гыйнвар көнне Түнтәр авылы китапханәсендә түбән сыйныфта белем алучы китап укучы балалар белән француз шагыйре һәм әкиятчесе Шарль Перроның тууына 390 ел тулу уңаеннан, “Ш. Перроның әкияти дөньясы” дип исемләнгән әдәби кичә үткәрдек. Кичәбездә аның тормыш юлы, иҗаты белән таныштык, әкиятләре буенча белемебезне тикшердек, крассворд чиштек, табышмакларга җаваплар таптык. Татарчага тәрҗемә ителгән “Итекле песи” әкиятен кычкырып укыдык, “Кызыл калфак” мультфильмын карадык.

baltasi.tatarstan.ru

Районның балигълык яшенә җитмәгән комиссиянең бүген узган утырышында үз вазифаларын җиренә җиткереп үтәмәгән ата-аналар белән беррәттән, төрле тәртип бозу юлында ачыкланган балалар да тикшерелде.

jutaza.tatarstan.ru

18 гыйнвар көнне район китапханәсенең уку залында “Мишә дулкыннары” язучылар һәм шагыйрьләр клубының чираттагы утырышы узды. Очрашуга, 2017 ел – экология елына нәтиҗә ясау максатыннан, Саба һәм Теләче районының баш экологы Билалов Ришат Мидхәт улы чакырылды.