гыйнвар, 2018 ел
сишәмбе

4 январь көнне Мари-Суксу авылы китапханәсендә Илдар Юзеевка багышланган әдәби кичә утте.

aktanysh.tatarstan.ru

Югары Ослан авыл җирлегендә үзара салым акчаларын җыю башланды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

20 гыйнвар көнне Киров аваыл китапханәсендә "Серле каләм" дип исемләнгән әдәби уку үткәрелде.

aktanysh.tatarstan.ru

Татарстан Республикасында коррупциягә каршы законнарның таләпләре буенча хәкимият органнарында эшләүчеләр үзләренең мөлкәтләре турында, доходлары һәм расходлары турында белешмәләр җибәреп торырга тиеш.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

22-24 нче гыйвар көннәрендә Лесхоз бистәсендә 2003-2004 нче елгы укучылар арасында чыңгы ярышының зона этаплары уза.

“Өлкәннәр куркынычсызлыгын саклау” программасы нигезендә 2018 елның 15 гыйнварында “Наз” тернәкләндерү бүлекчәсендә инвалидлар hәм өлкәннәр Чепья авылында урнашкан янгыннан саклау бүлек командиры Перемечев Эдуард Николаевич белән очрашты.

baltasi.tatarstan.ru

"Күбәләк" балалар бакчасының мәктәпкә әзерлек төркемендә Юлларда хәвефсез йөрү кагыйдәләре темасына багышланган кул эшләре конкурсы игълан ителде.Балалар аларны әти-әниләре белән бергә ясыйлар.

muslumovo.tatarstan.ru

Беренче акт язмасы Нурлат районының Мамык авылыннан Денис Пономаренкобелән Биләрдән Галина Заверняеваның язмышын берләштерде.

alekseevskiy.tatarstan.ru

24 гыйнварда  Татарстан Республикасы территориясендә төнлә һәм көндез урыны белән көчле кар явуы, буран көтелә, юлларда кар көртләре; Казанда төнлә көчле кар һәм кар көртләре.

alekseevskiy.tatarstan.ru

Республиканың куркынычсыз эчәр су белән тәэмин ителгән халкы өлеше артты һәм 97,9 процентка җитте.