гыйнвар, 2018 ел
шимбә

26нчы гыйнварда Смәел авыл китапханәсе "Яшьтәш әдипләр иҗаты" исеме астында могҗизалар кыры уены  үткәрде.Чара  2018 нче елда 80яшьлек юбилеен билгеләп үтүче күренекле язучы, драматург, публицист, җәмәгать эшлеклесе Рабит Батулла һәм  шагыйрь, язучы ,драматург Фәнис Яруллин белән шагыйрь, рәссам  Гакыйль Сәгыйровларның тууларына 80 тулу уңаеннан  оештырылды.

baltasi.tatarstan.ru

26 гыйнвар көнне Уразай авыл китапханәсендә район балалар китапханәсе үткәргән "Туган авылым чишмәләре" конкурсында җиңеп чыккан  кызларыбызга грамота тапшырылды.

1 урын -  Шәрипова Ләйлә

2 урын - Шәйдәүләтова Язилә, Шиһапова Таңсылу

Кызларыбызга алда да уңышлар телибез!

aktanysh.tatarstan.ru

17 авыл җирлегендә үзара салым акчаларын түләү проөедурасы барав.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Район башлыгы Марат Зиатдинов бүген район Советы һәм башкарма комитеты вәкилләрен җыеп, оператив җыелыш үткәрде.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

26 нчы январьда район башлыгы Марат Зиатдинов Сәламәтлекне саклау Министрлыгының 2017 нче ел йомгакларына багышланган  коллегиясендә видеоконференциядә булды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

МЧС көчле җил һә буран булуын искәртә. Январьныж соңгы көннәрендә үк көчле җил һәм буран буласын искәртәләр.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Мизгел яшьләр узәгендә эшләүче яшьләр белән очрашу узды

muslumovo.tatarstan.ru

Мамадыштагы Лев Толстой урамы быел ике юбилей датасын билгеләп үтә: бөек классикның 190 еллык юбилее, ә 27нче гыйнварда–биредә яшәүче Антонина Герасимовна Семеновага 100 яшь.

mamadysh.tatarstan.ru

28 нче кышкы спартакиада уеннары башланды

muslumovo.tatarstan.ru

26 нчы гыйнвар көнне Балалар иҗат үзәгендә ел да уза торган «Дулкыннар - 2018» бәйгесенең район этабы булып узды.