февраль, 2018 ел
чәршәмбе

Бүген район башлыгы Марат Зиатдинов ТАТАГРОЛИЗИНГ - АГРО"  управляюәий компаниясе директоры  Илһам Вәлиев белән очрашты. Очрашу " Филиал N 4 ООО  "Нармонка" авыл хуҗалыгы территориясендә узды. Сүз халыкны эшкә урнаштыру, төп специалистларны комплектлау турында барды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Бүген Шеланга мәктәбендә укытучы һәм тәрбиячеләрнең профессиональ конкурслары булып узды. Анда Матюшино, Куралово, Макулово, Шеланга, Югары Ослан, Печиәе мәктәпләреннән  6 класс җитәкчесе һәм 3 педагог-оештыручы катнашты.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Бүген Әлмәткә Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов килде. Рөстәм Нургалиевич район Советының VI сессиясе һәм шәһәр Советының VIII утырышында катнашты. Рөстәм Миннехановның әлмәтлеләргә теләкләр җиткерде, районда алып барылган эшчәнлекне уңай бәяләде.

almetyevsk.tatarstan.ru

Нефтьче” Мәдәният сарае каршында ТР Президентын күргәзмә каршы алды. Коммуналь предприятиеләр үзләренең заманча техникаларын куйганнар, эшмәкәрләр исә асраган маллары, җитештергән продукцияләре белән чыкканнар.

almetyevsk.tatarstan.ru

Бүген Бөгелмәгә Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов эшлекле визит белән килде.

bugulma.tatarstan.ru

Республика җитәкчесе “Яңа технологияләр кулланып скважиналарны эксплуатацияләү” фәни-җитештерү җәмгыятенең (НПО НТЭС) эше белән танышты. Аның эшчеләре белән очрашып сөйләшкәннән соң, Бөгелмә спортчылары белән күреште. Яңа уңышларга аларны “Юность” комплексында әзерлиләр.

bugulma.tatarstan.ru

Кама-Тамагы районында халык җыеннары дәвам итә. Бүген алар Келәнче һәм Олы Салтык авыл җирлекләрендә булып узды.

kamskoye-ustye.tatarstan.ru

Шәһәрдә Бөгелмә муниципаль районы Советының хисап сессиясе булып утте.

Шәһәрдә Бөгелмә муниципаль районы Советының хисап сессиясе булып утте.

sovmo.tatarstan.ru

Сессиягә чит илдән велоҗәмәгатьчелек лидерлары, шәһәрләр һәм төбәкләр вәкилләре җыелды. Алар велоинфраструктура үсеше белән бәйле мәсьәләләрне, кышкы велотранспорт өчен инновация карарларын тикшерәләр. Очрашуда Әлмәт муниципаль районы башлыгы Айрат Хәйруллин чыгыш ясады. Ул җыелучыларга, Россиядә беренчеләрдән булып, кыска гына вакытта ел әйләнәсе йөрерлек куркынычсыз велосипед маршрутлары булдырган шәһәр – Әлмәт тәҗрибәсе турында сөйләде.