февраль, 2018 ел
шимбә

16 февраль көнне, М.Җәлил исемендәге мәдәният йортында якташыбыз, Татарстанның халык шагыйре Фәнис Яруллиның 80 еллык юбилее уңаеннан әзерләнгән “Җилкәннәр җилдә сынала” дип исемләнгән хәтер кичәсе узды.

bavly.tatarstan.ru

Матбугат хезмәте хәбәр итә

chistopol.tatarstan.ru

16 февраль көнне Куныр урта мәктәбенең 7-8 сыйныф укучылары Республика балалар китапханәсе тарафыннан җибәрелгән “Чтение подростков Республики Татарстан в реальной и электронной среде” анкета сорауларына җаваплар яздылар.  Барлыгы 14 бала катнашты.  Анкета аша укучыларның басма китапларны сайлаулары куанычлы нәтиҗә бирде.

baltasi.tatarstan.ru

2018 ел Татарстанда Л.Н. Толстой елы уңаеннан, 15 февраль  көнне Куныр урта мәктәбенең 3 сыйныф укучылары белән “Без Толстойны укыйбыз” исеме астында кычкырып укулар булып узды. Укучылар Л.Н. Толстойның балалар өчен язган “Косточко”, “Лгун”, “Девочка и грибы” хикәяләрен кычкырып укыдылар.

baltasi.tatarstan.ru

Саба мəдəният йортында Сабадан чыккан эстрада һəм театр йолдызлары концерты булды.

Үткән шимбәдә  аэропорт территориясе янә чаңгычыларның шат авазларына күмелде.

nurlat.tatarstan.ru

Физик мөмкинлекләре чикләнгән, ата-ана назыннан мәхрүм булган, әти-әниләре урынына калган гаиләләрдә тәрбияләнүче балалар арасында  шәхси команда беренчелегенә  җиденче республикакүләм бәйгедә 47  егет һәм кыз катнашты.

menzelinsk.tatarstan.ru

Бердәм дәүләт имтиханын Дәүләт Советы депутатлары, шәһәр һәм район башлыклары, спортчылар, артистлар һәм җәмәгать эшлеклеләре тапшырып караячак.

menzelinsk.tatarstan.ru

Куныр авылында яшәүче Мәрхәбә Гайнулла кызы Вахитовага 17 нче февраль көнне 90 яшь тулды.

baltasi.tatarstan.ru

Бәйрәм чарасы 2018 елның 18 февралендә, Яшьләр мәйданчыгында сәгать 10да башлана!

cheremshan.tatarstan.ru