февраль, 2018 ел
чәршәмбе

Бүген, 21 нче февраль - Халыкара туган тел көне. Шуна багышлап безнен Хөснулла һәм Аллаһияр Вәлиуллиннар исемендәге Саба балалар сәнгать мәктәбендә рәсем бүлегеннен күргәзмәсе үткәрелде. (Мәдәният бүлеге)

21 февраль - Бөтендөнья туган тел көне. Туган тел төшенчәсенә зур мәгънә салынган. Ул - Ватан, туган җир, ата-ана сүзләре белән бер үк дәрәҗәдә торучы бөек, изге һәм кадерле сүз. 20 февраль көнне Арбор авыл китапханәсендә “Тел-күңел көзгесе” дип исемләнгән чара  үтте.Укучыларга туган телебезнең матурлыгы, кыйммәтлелеге турында аңлатылды. Укучылар туган тел турында шигырьләр сөйләделәр, мәкальләр әйтелде, табышмаклар чиштеләр.Әлеге чара  Г.Тукайның "Туган тел" җыры белән тәмамланды.

baltasi.tatarstan.ru

Мәгариф һәм балаларны, яшьләрне тәрбияләү өлкәсендә зур уңышларга ирешкәне өчен һәм юбилее уңаеннан

zelenodolsk.tatarstan.ru

Хезмәт министрлыгы аңлатуынча, социаль пенсиянең уртача күләме 9 мең 62 сум булачак.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Узган шимбәдә Яшел Үзәннең “Маяк” трассасында үскән чаңгычы Андрей Ларьков чаңгы буенча ирләр эстафетасында  көмеш медаль  яулады.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Яшел Үзәндә яшәүче Ржанцовлар гаиләсенә бәхет елмайды: яңа салынган өйләре янында хәзер Президент Рөстәм Миңнеханов бүләк иткән өр-яңа, җиде пассажир утырышлы ГАЗель йөк машинасы торачак.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Бүген “Авангард” спорт комплексында Ватанны саклаучылар көне уңаеннан традицион хәрби җыр смотры узды.

zelenodolsk.tatarstan.ru

21 февраль Кәзкәй авылы китапханәсе һәм Кадет- интернат мәктәбе укучылары белән берлектә , Халыкара туган тел көне уңаеннан "Газиз туган телем"  исемле әдәби- музыкаль кичә үткәрелде. Кичә барышында туган телгә багышланган шигырьләр укылды, җырлар, биюләр башкарылды. Китапханәче туган тел көненең барлыкка килү тарихы белән таныштырды,  укучылар викторина сорауларына җавап бирделәр.

aktanysh.tatarstan.ru

Яңа-сала һәм Красновидово авыл җирлекләрендә халык җыены булып үтте. 2017 елда эшләнгән эшләргә авыл җирлекләре башлыклары Исфан Шигабеев һәм Владимир Оленин нәтиҗә ясадылар.

kamskoye-ustye.tatarstan.ru