март, 2018 ел
җомга

2018 елның февраль аенда «Хөснулла һәм Аллаһияр Валиуллинар исемендәге Саба балалар сәнгать мәктәбе»нең рәсем һәм музыка бүлеге укучылары “Сказка дарит Новый год» Бөтенроссия иҗат конкурсы һәм «Талант - 2018» Халыкара интернет конкурсында катнаштылар.

2 март көнне, Саба мәдәнят йортында "Бәләкәч" балалар бакчасы концерты узды.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында Татарстан Республикасының фермерлар һәм шәхси хуҗалыклар, авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперативлары ассоциациясенең XVIII съезды узды. Съезд эшендә Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов, Татарстан Республикасы Дәүләт Советының Экология, табигатьтән файдалану, агросәнәгать һәм азык-төлек сәясәте комитеты рәисе Таһир Һадиев, «ТР муниципаль берәмлекләр Советы рәисе” ассоциациясе рәисе Әгъзам Гобәйдуллин, Татарстанның Фермерлар һәм крестьян хуҗалыклары ассоциацисяе рәисе Камияр Байтемиров, фермерларның район ассоциацияләре рәисләре, крестьян-фермер хуҗалыклары башлыклары, шәхси ярдәмче хуҗалык тотучылар катнашты.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Бүген Бөек Ватан сугышы ветераны, Республика клиник хастаханәсенең элеккеге табибы-офтальмологы Маслова Евгения Яков кызы 100-еллык юбилеен билгеләп үтә.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Татарстан данын ярышларда 11 спортчы яклаячак, алар арасында зәйлеләр дә бар.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Кичә, 1 мартта, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында Татарстан Республикасы АПКсының геомәгълүмат системасын эшләү һәм гамәлгә кертү мәсьәләләре буенча киңәшмә узды. чарада Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Илдус Габдрахманов, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы белгечләре, республиканың авыл хуҗалыгы оешмалары җитәкчеләре һәм агрономнары катнашты.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

2018 елда Татарстанда 297 ятим бала торак алачак. Бу максатларга федераль һәм республика бюджетларыннан 355 миллион 286 мең сум акча бүленгән.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Өнсә авылы мәдәният йортында “Күңел бизәкләре” исеме астында чигү остасы Наилә Гарифуллинаның кул эшләреннән матур күргәзмә оештырылды. Әлеге чара элек-электән үк татар гаиләсендә булган милли киемнәргә, традицияләргә карата кызыксыну, ихтирам, хөрмәткә лаек булган матур традицияләрне саклау максатыннан оештырылды.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Бүген Югары Ослан районы актлар залында терроризмга каршы көрәш комиссиясенең чираттагы уөтырышы булып узды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

1 нче мартта район культура йортында еллык гражданнар җыены булды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru