март, 2018 ел
якшәмбе

10 март көнне Казан шәһәренең   15 нче «Балалар сәнгать мәктәбендә» «Россия Мирасы» II Бөтенроссия балалар, яшьусмерләр һәм өлкәннәр иҗат фестиваль-конкурсы булып утте. Бу бәйгедә Шәмәрдән филиалы «Хөснулла һәм Аллаһияр Валиуллинар исемендәге Саба балалар сәнгать мәктәбе» укучыларыда катнашты.

Юлбат мәдәният йортында Явлаштау авыл яшьләре «Яшьләр җыелган җирдә» дип исемләнгән концерт программасын тәкъдим итте

Илле беренче тапкыр уза торган марафонның приз фонды быел бер миллион сум

vysokaya-gora.tatarstan.ru

2018 елда Татарстанда 6,05 миллиард сумга ун гомуми урта белем бирү учреждениесе төзү планлаштырыла. Быел "Соловьиная роща", "Салават күпере" һәм "Светлая долина" торак комплексларында мәктәпләр төзеләчәк. Моннан тыш Алабуга, Чаллы, Чистай, Әгерҗе, Лаеш һәм Түбән Кама районнарында да яңа мәктәпләр барлыкка киләчәк. 2011-2017 елларда республикада 42 мәктәп сафка бастырылды. Бу...

vysokaya-gora.tatarstan.ru

24 мартта 20:30 сәгатьтән 21:30 сәгатькә кадәр электр утын, электр энергиясе белән эшләүче барлык җайланмаларны сүндереп торырга кирәк булачак

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Туй тантанасын апрель-июнь айларында уздыру өчен, урын сайлау мөмкинлеге бар

Очрашу 12 мартта 10:00 сәгатьтә “Маяковский” иҗат киңлегендә була

vysokaya-gora.tatarstan.ru

12 нче мартта төнлә һәм иртән  Татарстан территриясендә томан булуы көтелә, температура -17, -23 градуска кадәр салкын.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Яңа Җияш авылында яшәүче Нәҗип Зәйнуллин шушы көннәрдә үзенең 90 яшьлек юбилеен каршылады.

aktanysh.tatarstan.ru

Шушы көннәрдә Яңа Әлем авылы мәдәният йортында “Төп нигез – ныклы гаилә” исеме астында рухи кыйммәтләргә бай тәрбияви кичә узды.

aktanysh.tatarstan.ru