март, 2018 ел
чәршәмбе

14 март көнне Яр Чаллы шәһәрендә «Tutti.» I Бөтенроссия яшь башкаручылар бәйгесендә «Хөснулла һәм Аллаһияр Валиуллинар исемендәге Саба балалар сәнгать мәктәбе»нен Шәмәрдән филиалы укучылары катнашты.

14 март көнне, «Хөснулла һәм Аллаһияр Валиуллинар исемендәге Саба балалар сәнгать мәктәбе» (сыйныф укытучылары Мубаракзянова А. З. һәм Гыймадиева Т. Г.) хореография бүлеге укучылары, «Әбрар Кәримуллин” исемендәге район китапханәсендә булдылар.

Хөрмәтле Югары Ослан халкы!

18 нче март көнне ерак авылларга сайлаулаода катнашу өчен чыга торган автобусларның йөрү вакыты графигын тәкъдим итәбез.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Чәршәмбе көнне Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты Илгиз Салихов чираттагы кабул итүен үткәрде.

nurlat.tatarstan.ru

Йортны җир участогына беркетү – аның урындагы координатын билгеләү.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

12 мартта  Кече Әшнәк авылында яшәүче Бөек Ватан сугышының тыл хезмәтчәне Нәҗимов Фатих Нәҗим улын 90 яшьлек юбилее белән котладылар.

ribnaya-sloboda.tatarstan.ru

Бу вакыйганы авыл кешеләре зур түземсезлек белән көтеп алды.

nurlat.tatarstan.ru

Юлбат «Ромашка» балалар бакчасында  «Әти-шикәр, әни-бал» исеме астында гаилә бәйрәме булып узды.

(Казан, 14 март, “Татар-информ”, Чулпан Шакирова). Бүген Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов Авыл хуҗалыгы министрлыгы каршындагы мәйданда ветеринария идарәсе, нәсел эше һәм кулланучылар кооперациясе оешмаларына автомобиль ачкычлары тапшырды.

drogganoye.tatarstan.ru

Кукмарада район башлыгы Кубогына тәүге тапкыр өстәл теннисы буенча ярышлар узачак

kukmor.tatarstan.ru