март, 2018 ел
җомга

2018 елның  16 нчы мартында, Ш. Биктимерова исемендәге Район мәдәният йортында  «Ел укытучысы - 2018» - һөнәри осталык конкурсында җиңүчеләрне һәм лауреатларын тәбрикләү тантанасы булып узды.

16нчы март көнне Саба мәдәният йортында мәгариф хезмәткәрләре арасында үткән “Ел укытучысы – 2018» бәйгесен йомгаклау тантанасы үтте.

16 март көнне Кече Шыңар мәдәният йортында “Язгы моңнар” дип аталган күңелле ял чарасы уздырылды.

Актаныш муниципаль районы Башкарма комитет җитәкчесе Энгель Фәттахов Такталачык төп гомуми белем бирү мәктәбендә булып, аның бүгенге тормышы, эшчәнлеге белән танышты, укучыларның белем дәрәҗәсе белән кызыксынды.

aktanysh.tatarstan.ru

15 нче мартта район культура йорты сәхнәсендә ТР ветераннары арасында үзешчән сәнгать осталарының «Балкыш – Сияние 2018» фестивале булып узды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Бүген Казанда ТР Президенты Р.Миннеханов катнашында “2017 нче ел хәйриячесе” конкурсы йомгаклары ясалды. Анда 59 хәйрияче җиңеп чыкты.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Актаныш муниципаль районының “Яшьлек” милли-мәдәни үзәге директоры Алмазия Мәрданова Татарстан Республикасы Дәүләт Советы каршындагы Яшьләр иҗтимагый палатасының унберенче утырышында катнашты.

aktanysh.tatarstan.ru

Бүген Габдрахман авылында зур бәйрәм – өр–яңа “Ландыш” балалар бакчасы ачылды. 60 урынга исәпләнгән бакча Президент программасы буенча төзелде. Ә якташлары Шәфәгать Тәхаветдинов һәм Җәләевләр гаиләсе матди-техник база өлешендә, затлы җиһазлар белән тәэмин итүдә зур ярдәм күрсәткән. Тантаналы ачуда район башлыгы Айрат Хәйруллин да катнашты. Ул “Ландыш”ның иң заманча балалар бакчасы булуын билгеләп үтте.

almetyevsk.tatarstan.ru

Конкурста 59 меценат җиңүче булды.

Конкурста 59 меценат җиңүче булды.

sovmo.tatarstan.ru