март, 2018 ел
чәршәмбе

Республика халкы “Кышкы чия” сәүдә үзәгендәге утлы фаҗиганы йөрәкләре аша кичерде.

sovmo.tatarstan.ru

Шәһәребезнең Гоголь урамы – 45А йорты узган ялларда үзенең барлыгын республика күләмендә ишеттерде. Кызганычка, бу аның ниндидер шатлыкны хәбәр итүе түгел, ә ишеләм бит, бетәм бит дип сыкранган йөрәк авазы иде шул.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Соңгы ике айда республика юлларында балалар катнашында 77 ДТП булып, аларда 80 бала имгәнгән.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Чәршәмбе көнне,кичке 6 да бистә кешеләре чәчәкләр, ак шарлар, уенчыклар тотып, Җиңү паркына килделәр. Мәңгелек ут янындагы мәйдан балалар, өлкәннәр, картлар, колледж студентлары белән тулды, укучылар күп иде. Акциядә район җитәкчесе Сергей Демидов та катнашты.

alekseevskiy.tatarstan.ru

27нче мартта Смәел авыл китапханәсендә 5-7 сыйныф укучылары өчен “Тамчы шоу” үткәрелде. Чарада  укучылар Татарстан Республикасы, аның күренекле шәхесләре, истәлекле урыннары һәм татар халкының гореф-гадәт йолалары, әдәбияты буенча алган белемнәрен сынадылар.

baltasi.tatarstan.ru

Бүген Буада коррупциягә каршы координация комиссиясе утырышы узды. Утырышны комиссия рәисе, муниципаль район башлыгы Марат Җаббаров алып барды.

buinsk.tatarstan.ru

Анда катнашырга теләүчеләрдән гаризалар 2018 елның 6 апреленә кадәр кабул ителә.

sovmo.tatarstan.ru

Мәдәният хезмәткәрләре көне уңаеннан, Баланны авылы китапханәчесе мәдәният йорты белән берлектә, "Мин кулыма китап алам" дип исемләнгән "Могҗизалар кыры"- күңел ачу тамашасы үткәрделәр.

muslumovo.tatarstan.ru