июнь, 2018 ел
шимбә

1 июньдә Кайбыч районы мәдәният йортында Халыкара балаларны яклау көненә багышланган "Игелек кыл" дип исемләнгән хәйрия концерты узды.

kaybici.tatarstan.ru

Узган шимбәдә Нурлатта шәһәрнең үзәк стадионында футбол буенча  ТР Беренчелегенең 2нче лига уеннары башланып китте.

nurlat.tatarstan.ru

Волейбол буенча хатын-кызлар командалары арасында ТР муниципаль хезмәткәрләре ТР 2018 ел Спартакиадасы

Мөфти Изге Рамазан аеның фазыйләтләре, бу айда изге гамәлләр кылу хакында нәсыйхәт сүзләрен ирештерде, гыйлем алуның әһәмияте турында вәгазь сөйләде.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Куркыныч һәм начар метеорологик күренеш фаразланмый

pestreci.tatarstan.ru

1 нче июнь көнне уку  алдынгыларын, активистларны хөрмәтләделәр. Укучыларны  котларга Рәхмәтуллин А.И.  мәгариф бүлеге начальнигы Илдар Шакиров да килгән иде. Кунаклар төрле бәйгеләрдә җиңү яулаучыларга бүләкләр тапшырдылар. Бәйрәм балалар концерты, уеннар белән дәвам итте, һәркем аннан шатланып кайтып киткәндер дип ышанасы килә

styaberdin-kaybici.tatarstan.ru

5 июнь көнне Кама Тамагы мунициаль районы прокуратурасында ( Кама Тамагы штп, К. Маркс урамы, 1 нче йорт ) сәгать 8 дән 17 сәгатькә кадәр эшмәкәрләрне кабул итү булачак.

kamskoye-ustye.tatarstan.ru

Мамадышта яңа төзеләчәк Живоначальная Троица храмы урыны изгеләндерелде. Төзелеш эшләре өчен 50 миллион сум акча бүлеп бирелде. Храмны төзү белән Казанның “Металлострой“ ҖЧҖ шөгыльләнәчәк.

mamadysh.tatarstan.ru

Халыкара балаларны яклау көненә багышлап ишек алды командалары арасында Кама Тамагы муниципаль районы кубогына футбол турниры үтте. Турнирда 4 команда –“Метеор”, “Чебуреки”, “Ак Барс” һәм “Апомы” катнаштылар.

kamskoye-ustye.tatarstan.ru

Алексеевск җирендә уналтынчы тапкыр “Алексеевск чаң тавышлары” кыңгырау чыңы фестивале булып узды. Быел әлеге гаять зур бәйрәмнең темасы “Гасырларда балкы, Изге Русь” дип аталды.

alekseevskiy.tatarstan.ru