июнь, 2018 ел
якшәмбе

1 июнь конендә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында тантаналы рәвештә «Созвездие - Йолдызлык» XVIII Ачык Республика телевизион яшьләр эстрада сәнгате фестиваленең җиңүчеләренә махсус дәүләт стипендияләрен тапшыру чарасы булып үтте. Татарстан Республикасы Премьер - министры Алексей Песошин фестивалендә беренче урын ияләренә  һәм аларның укытучыларына лаеклы бүләкләрне тапшырды.

"Бүләк" лагере яңарып, төзекләнеп, җәйнең тәүге көнендә үк үз кочагына балаларны ялга - Кояш сменасына кабул иткән иде. Бүген - 3 июнь көнне лагерьны ачу тантанасы булды. Балалар бер-берсе белән танышып, дуслашып, һәр кайсының сәләтен барлап, лагерь ачылу тантанасына килүче кунакларга, әти-әниләренә бик матур концерт та әзерләгәннәр иде.

aktanysh.tatarstan.ru

АҖ “Саба күптармаклы җитештерү предприятиясе” нең мунча-сәламәтләндерү үзәге балаларны яклау көненә карата инстраграмда конкурс уйнаты. Җиңучеләргә сертификатлар тапшырылды. - АҖ “Саба күптармаклы җитештерү предприятиясе”

3 июня 2018 года в ГАУСО «Верхне-Отарский детский дом-интернат для умственно отсталых детей» был проведен семинар специалистами РБОО «Центр лечебной педагогики» г. Москвы Битовой А.Л. и Фадиной А.К., где принимали участие Заместитель министра труда, занятости и социальной защиты РТ Абдреева Ю.И., специалисты реабилитационного центра «Апрель» г.Казани, начальник отдела социальной защиты Хузин М.М., зам. главного врача по клинике - экспертной работе Гайнуллина И. Г., директор «Сабинской коррекционной школы» Нуриева Д.Б. и директор Верхне-Отарского детского дома Гараев И.Г.

2 июнь көнне Иске Чүпрәле авылындагы Сергий Радонежский храмы территориясендә уздырылган “Троица көйләре” фестивале барлык тирә-яктагы халыкны үзенә җыйды - монда авылга кунакка кайтучылар да, рус, чуваш фольклорын яратучылар да бар иде.

drogganoye.tatarstan.ru

4 июньдә Татарстан Республикасы территориясендә 16-21 м/с тизлектәге җил, яшенле яңгыр көтелә.

baltasi.tatarstan.ru

Ночью и днем 4 июня 2018 г. местами на территории Республики Татарстан и в г. Казани ожидаются: - сильный юго-западный ветер с порывами до 16-21 м/с

spasskiy.tatarstan.ru

КӨНДӘЛЕК ОПЕРАТИВ ҺАВА ТОРЫШЫ: 2018 елның 4 июнендә Татарстан Республикасы территториясендә гадәттән тыш хәлләр барлыкка килү турында

cheremshan.tatarstan.ru

Матбугат хезмәте хәбәр итә

chistopol.tatarstan.ru

4 июнь көнне Һава торышы начараю көтелә. Урыны белән көчле җил, яшен көтелә.

sarmanovo.tatarstan.ru