июнь, 2018 ел
якшәмбе

Хөрмәтле райондашлар һәм кунаклар! Сезне чын күңелдән  Россия көне белән тәбрик итәм!

kaybici.tatarstan.ru

Бу юлы шәһәребездә триатлончылар җыелды. Узган ел нефтьчеләр башкаласында дуатлон буенча ярышлар үткән иде. Шунысын билгеләп үтәргә кирәк, «Татнефть Альметьевский триатлон – 2018» — TIMERMAN сериясеннән триатлон буенча тәүге ярыш. Әлеге ярышлар өчен Әлмәтнең сайлануы очраклы түгел. Оештыручылар шәһәрдә моның өчен бөтен шартлар булын искәрттеләр.

almetyevsk.tatarstan.ru

Кичә район башкарма комитет җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов титәкчелегендә чираттагы Экономик Совет киңәшмәсе булып узды. Анда МУП Коргуза, МУП Шеланга, МУП Татарское Бурнашево, МУП Макулово һәм МУП Октябрьский.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Күренекле прозаик, драматург, ТР ның атказанган культура хезмәткәре, Муса Җәлил исемендәге премия лауреаты  Фәнис Яруллинның  юбилеена багышлар  Республика яшүсмерләр китапханәсе “Мин тормышка гашыйк!” дигән конкурс үткәрде.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

12 июнь – Россия Федерациясе бәйсезлеге көне. Бу уңайдан муниципаль район башлыгы Марат Җаббаров  район халкына тәбрикләү ирештерә:

buinsk.tatarstan.ru

10 июньдә 2018 ел яшәүче авылында Яңа-Шигали -Долгова Агафия Николаевна справила 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте.

zvezd-drogganoe.tatarstan.ru

Әбсәләм авылына җыелган Ютазы районы халкы, кунаклар Россия көнен бәйрәм итте.

jutaza.tatarstan.ru