июнь, 2018 ел

24 июнь көнне күк күкрәү, 17-22 м\с көчле җил булуы ихтимал.

sarmanovo.tatarstan.ru

Бүген – 23 июнь көнне бәйгене тантаналы ачудан соң, ярышлар башланып та китте. Тугыз районнан килгән 100 бала 23-26 июнь көннәрендә 9 тур уйнап, үзара зирәклектә көч сынашачак.

aktanysh.tatarstan.ru

Быел Актаныш сабантуенда Магнитогорскның  “Татар рухы” дип аталган “Татарларның милли-мәдәният оешмасы” вәкиле Рафаил Мөхәммәдшин беренче тапкыр катнашты. Актанышның ни өчен Татар Швейцариясе исемен йөртергә лаек булганын аңлатып фикерен белдерде ул.

aktanysh.tatarstan.ru
Бүген халкыбызның милли бәйрәме Сабантуйны бәйрәм иткәндә ил азатлыгы өчен көрәштә катнашкан сугыш ветераннары аерым игътибар үзәгендә булды. Зәйдә яшәүче 5 ветеранга “Фидакарь хезмәте өчен” медальләре тапшырылды.

zainsk.tatarstan.ru

24 нче июньдә һава торышында үзгәрүчән болытлы һава, урыны белән яшенле яңгыр, секудына 17-22метр тизлектә җил булуы көтелә.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Матбугат хезмәте хәбәр итә

chistopol.tatarstan.ru

2018 елның 24 июнендә көннең икенче яртысында һәм кичен Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән яшенле яңгыр һәм  17-22 м\с тизлегендә көчле җил булуы көтелә.

drogganoye.tatarstan.ru
Зәй Сабантуе традицион төстә быел да шәһәр ипподромында ат чабышлары белән башланып китте. Берничә төркемдә үткәрелгән узышларда 44 чабышкы катнашты. Районыбыз чабышкылары белән көч сынашырга Актаныш, Алексеевский һәм республиканың башка районнарыннан килүчеләр бар иде.

zainsk.tatarstan.ru

КӨНДӘЛЕК ОПЕРАТИВ ҺАВА ТОРЫШЫ: 2018 елның 24  июнендә Татарстан Республикасы территториясендә гадәттән тыш хәлләр барлыкка килү турында

cheremshan.tatarstan.ru

Бутлеровка авыл җирлегендә Алексеевск районы башкарма комитеты җитәкчесе Сергей Демидов гражданнарны кабул итәчәк.

alekseevskiy.tatarstan.ru