июнь, 2018 ел

Гает көнендә Баулы районы мөхтәсибәте мохтаҗларга бәйрәм бүләге ясады.

bavly.tatarstan.ru

24 июнь көнне Иске Икшермә мәдәният йорты хезмәткәрләре, Татар Икшермәсендә үткэрелгән авыл көнендә, уеннар үткәрүдә актив катнаштылар. Бәйрәм конкурсларында олысы да кечесе дә катнашып бүләкләр алдылар. Бәйрәм күрке булып эстрадабызның танылган артистлары Рифат Зарипов, Ильсия Бәдретдинова, Вадим Захаров, Ризат хәм Зинира Рамазановлар чыгышы булды.

(Отдел Культуры)

ТР Министрлар кабинеты  405 карары белән  2017 елның  21 июненнән  «Газ бүлү челтәрләренә тоташтыру (технологик кушу)» максатчан моделен гамәлгә кертү буенча «юл картасы» чаралар планы расланды".

kaybici.tatarstan.ru

Быел 11 сыйныфны 77 укучы тәмамлады. Чыгарылыш сыйныф укучыларын аларның тормышындагы әлеге әһәмиятле һәм дулкынландыргыч  вакыйга белән Кама Тамагы муниципаль район башлыгы Павел Лоханов котлап, аларга үзенең иң изге теләкләрен җиткерде.

kamskoye-ustye.tatarstan.ru

Район башлыгы призына “Яшел Үзән” газетасы оештырган “Иң яхшы ишегалды” бәйгесе дәвам итә.

zelenodolsk.tatarstan.ru

ЯҮМР башлыгы карамагындагы хезмәтне саклау буенча координацион совет чираттагы күчмә утырышында «Зеленодольскгорстрой» җәмгыятендәге хәлләр торышы белән танышты.

zelenodolsk.tatarstan.ru

2018 елның 29 июнендә «Бердәм Россия» сәяси партиясенең җирле бүлегендә (Яшел Үзән шәһәре, Норкин урамы, 3нче йорт) бердәм түләүсез юридик ярдәм күрсәтү көне була.

zelenodolsk.tatarstan.ru

23 июнь көнне Кама Тамагы муниципаль районы Аккош күле урманпаркы зонасы мәйданында Сабантуй бәйрәмен оештыруда һәм үткәрүдә катнашты. Безнең районнан тыш бәйрәмне үткәрүдә тагын 5 район бар иде. Ләкин Кама Тамагы муниципаль районы оештырган күңел ачу мәйданчыгы Сабантуй бәйрәменә килгән халыкка һәм кунакларга аеруча охшады.

kamskoye-ustye.tatarstan.ru