июнь, 2018 ел

Бюджет урыннары саны 2017 елга караганда 5 процентка артыграк.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Хәзер социаль ярдәм алу өчен социаль яклау бүлегенә барып йөрмәскә дә була.

zelenodolsk.tatarstan.ru

“Татарстан Республикасы  дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр” порталының (uslugi.tatarstan.ru)  “Халык контроле” системасында  гражданнардан  алкоголь продукциясе әйләнеше өлкәсендә булган закон бозулар буенча  сигналлар кабул ителә.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Саба гимназиясенең “Автомодельләштерү” берләшмәсендә шөгыльләнүче укучылары ярышларда катнашып, матур күрсәткечләр белән кайттылар.

Исегезгә төшерәбез, Орел авылы полигонында янгын чыгу турында хәбәр 23 июньдә булды, шунда ук гадәттән тыш хәл урынына махсус техника һәм янгын сүндерүчеләр җәлеп ителде, анда штаб оештырылды, аның белән шәхсән район башлыгы Михаил Афанасьев РФ МЧС ГУның ТР буенча янгын сүндерүне оештыру һәм авария-коткару эшләрен үткәрү идарәсе начальнигы, эчке хезмәт полковнигы Константин Чанышев белән бергә җитәкчелек итте.

laishevo.tatarstan.ru

Бүген район башлыгы Михаил Афанасьев рәислегендә Лаеш район Советының XXII сессиясенең дәвамы үтте.

laishevo.tatarstan.ru

Бүген район Советының зур залында район башлыгы Михаил Афанасьев рәислегендә коррупциягә каршы көрәш буенча эшне координацияләү комиссиясе утырышы булды. Анда район прокуроры Дмитрий Белянин, хокук саклау органнары җитәкчеләре, дин әһелләре һәм тормыш тәэмин итүнең төрле хезмәтләре вәкилләре катнашты.

laishevo.tatarstan.ru

2018 елның 29 июнендә 10.00 сәгатьтән алып 12.00 сәгатькә кадәр район Башкарма комитеты бинасында (Үзәк урам, 13 нче йорт)  Россия Федерациясе Дәүләт Думасы депутаты Гильмутдинов Илдар Ирекович  гражданнарны шәхси кабул итү уздырачак . Алдан язылу өчен телефоннар: 2-27-51, 2-20-95.

drogganoye.tatarstan.ru

“Татарстан Республикасы Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне мониторинглау идарәсе” Федераль дәүләт бюджет учреждениесе" мәгълүматлары буенча 2018 елның 27 июнендә төнлә белән һәм көндез Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән яшенле яңгыр, боз явуы ихтимал. Яңгыр вакытында 17-22 м\с тизлегендә көчле җил булуы көтелә.

drogganoye.tatarstan.ru