июнь, 2018 ел
шимбә

Әлфия Авзалова исемендәге төбакара фестиваль-бәйге 2000 елда тәүге тапкыр үткәрелгән иде. Быел ул яңа баскычка күтәрелде – халыкара бәйге буларак яшь талантларны үзенә җыйды.

aktanysh.tatarstan.ru

Талантлы шәхесләр үлми, диләр. Хак икән. Әлфия апа күңелләребездә яшәвен дәвам итә. Мәдәнияте, сәнгате бренд дәрәҗәсе югарылыгына күтәрелгән туган ягында – Актанышта бигрәк тә. Без – аны, ул  Актанышны яратты.

aktanysh.tatarstan.ru

29 июнь көнне Кызыл Мишә мәдәният йортында балалар өчен “Карапузиклар паровозикта” дип аталган уеннар программасы үткәрелде.Алып баручы балаларны үзе белән паровозда сәяхәткә чакырды.Бер станциядән икенчесенә күчү- күчә,һәр тукталыш саен төрле кызыклы биремнәрне чишә- чишә балалар сәяхәт иттеләр.Үзләрен җитезлектә-тапкырлыкта сынадылар.

(Отдел Культуры)

2018 нче елның 1 нче яртыеллыгында район ЗАГСы 49 яңа баланы регистрацияләгән. Аларның 23 е – малай, ә 26 сы – кыз бала.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Яшьлэр коне - 2018

30 июнь көнне Килдеш авыл җирлегендә «Валда шинясь» дип исемләнгән  мордва халкы бәйрәме булып узды

tetushi.tatarstan.ru

Бүген Самара шәһәрендә 30 нчы тапкыр Самара өлкәсе татар халкы бәйрәме Сабантуй гөрләп үтә. Әлеге күркәм бәйрәмдә Кама Тамагы муниципаль район башлыгы Павел Лоханов җитәкчелегендә безнең районнан да делегация катнаша.

kamskoye-ustye.tatarstan.ru

Әлмәттә традицион рәвештә Яшьләр көнен билгеләп узалар. Быел бәйрәм спорт, сәламәт яшәү рәвешенә багышланды. Масштаблы күңел ачу программасын әлмәтлеләргә «Татнефть» җәмгыяте әзерләде.

almetyevsk.tatarstan.ru

Җанатарлар фестивалендә 11 июльдә - Ә.Авзалова истәлегенә куелачак концертта Венера Ганиева, яшь җырчылар, шулай ук Әлфия Авзалованың кызы Зөлфия дә әнисенең җырларын башкарачак.

aktanysh.tatarstan.ru

Әлфия Авзалова фонды президенты – Әлфия Авзалованың кызы Зөлфия әнисенең исемен мәңгеләштерүче мондый олы мәртәбәле бәйгене оештыручыларга, Актаныш халкына һәм район җитәкчесе Энгель Нәвап улы Фәттаховка олуг рәхмәтен белдерде.