июль, 2018 ел
дүшәмбе

Туган ил! Әни! Мәктәп -  һәрберебезнең күңеленә тирән эзләр калдыра торган, зур мәгънәгә ия төшенчәләр. Ә мәктәп, аеруча җаваплы, катлаулы бурыч – тәрбия бирүдә һәм белем үзләштерүдә,  һәр баланың үз мөмкинлекләренннән чыгып, дөрес файдалануны оештыра.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Кили авылында яшәүче Бибинур Хөснетдин кызы Нурмөхәмәтовага 2 июль көнне 90 яшь тулды.

baltasi.tatarstan.ru

1 июль көнне 95 яшьлек юбилейларын билгеләп үтүче әбиләргә район җитәкчелеге Рәсәй Президенты Владимир Путинның котлау сәламнәрен җиткерде. Яңгул, Чутай, Куныр авылында булган тантаналы чараларда һәр җирлекнең авыл башлыклары, җәмгыять рәисләре катнашты.

baltasi.tatarstan.ru

26 июнь көнне Әлмәт пенсия фонды идарәсендә пенсионерлар командасын җиңү белән котладылар. Өлкәннәр командасы  VIII "Третий возраст" республика Спартакиадасында беренче урынны яулаган.

almetyevsk.tatarstan.ru

Әлфия Авзалова исемендәге халыкара фестиваль-бәйге ике елга бер мәртәбә Казанда оештырылачак. Фестивальнең гала-концерты Казан, Мәскәү, Петербург һәм Рәсәйнең башка шәһәрләрендә, чит илләрдә дә үткәреләчәк. Оештыру комитеты һәм жюри Татарстан, Русия һәм чит илләрдән чакырылган югары профессиональ артистлардан төзелә. Беренче фестиваль быел 20-22 октябрьдә Казанда узачак.

aktanysh.tatarstan.ru

Җәй дәвамында әлмәтлеләр паркларда, скверларда спорт белән шөгыльләнәләр. Тренировкалар саф һавада инструктор карамагында уза. "Яшел Фитнес" шулай итеп сәламәт яшәргә, чыныгырга өйрәтә.

almetyevsk.tatarstan.ru

aksubayevo.tatarstan.ru

Быел фестиваль тарихында беренче тапкыр Гран-При бирелмәде. Моңа бәйгенең жюри рәисе Салават Фәтхетдинов аңлатма биргән.  “Бу - минем теләк, минем фикер”, - дигән ул.

aktanysh.tatarstan.ru

51 укучы Мактау грамоталары һәм медальләр белән бүләкләнде

kukmor.tatarstan.ru

30 июнь көнне Сарманның үзәк ял паркында Яшьләр көне уңаеннан бәйрәм чарасы үткәрелде. Бу көнне үзәк китапханә хезмәткәрләре “Сәламәт яшәү модада” дип аталган акция оештырдылар һәм халыкны сәламәт яшәү ысуллары белән таныштырдылар.

sarmanovo.tatarstan.ru