июль, 2018 ел
шимбә

Хөрмәтле райондашлар, мөселман сабантуена яулыктан һәм түбәтәйдән килү сорала. Намазлык алырга да онытмагыз!

Сабантуй 10 сәгатьтә башлана. Район дини сабантуена республикадан мөхтәрәм кунаклар килә. Алар арасында  Татарстан мөфтие Камил хәзрәт Сәмигуллин да бар.

aktanysh.tatarstan.ru

Хөрмәтле Тәтеш муниципаль районы яшәүчеләре һәм кунаклар!

tetushi.tatarstan.ru

Хөрмәтле Тәтеш почтасы хезмәткәрләре һәм ветераннары!

tetushi.tatarstan.ru

Хөрмәтле  Тәтеш муниципаль районы балык хуҗалыгы хезмәткәрләре һәм ветераннары!

tetushi.tatarstan.ru

Бүген, 7 июльдә шәһәрнең үзәк мәйданында нурлатлылар Россиядә уза торган Дөнья чемпионатының Россия һәм Хорватия командалары арасындагы чирекфинал матчын туры трансляциядә карый.

nurlat.tatarstan.ru

“Татарстан Сәламәтлек саклау министрлыгы Татарстан мөселманнары Диния нәзарәтен бергәләп хезмәттәшлеккә чакырабыз. Кайсы ингредиентларны хак мөселманнарны дәвалауда кулланмау хәерлерәк булуы турында мәгълүмат бирүен сорыйбыз”, - диде Осипов.

aktanysh.tatarstan.ru

Бу пакетны “Яровая законы” дип тә атыйлар. Әлеге закон буенча, элемтә һәм интернет-компания операторлары текст һәм тавыш белән язылган хәбәрләрне, рәсемнәрне, тавышларны, видео һәм башка электрон хәбәрләрне 6 айга кадәр сакларга тиеш.

aktanysh.tatarstan.ru

Эшмәкәрлек белән шөгыльләнүче яки башка төрле профессиональ эшчәнлек алып баручылар мәҗбүри пенсия иминиятенә һәм мәҗбүри медицина иминиятенә кертемнәрне 2013 елның 28 декабрендә кабул ителгән 400-ФЗ номерлы “Иминият пенсияләре турында” Федераль канунның 12 нче маддәсенең 1 нче өлеше 3,6-8 пунктларында күрсәтелгән вакыт аралыклары өчен түләми.

aktanysh.tatarstan.ru

7 июль көнне Шәмәрдән авылында яшьләр көненә багышлап баскетбол  ярышлары үтте.

6 июль көнне «Наз» Халыкка комплекслы социаль хезмәт курсәтү үзәгендә социаль һәм медицина хезмәткәрләре өчен уку оештырылды.

baltasi.tatarstan.ru