июль, 2018 ел

Тукай районында бюджет хезмәткәрләре хуҗалыкларга яфраказык әзерләүне дәвам итә

tukay.tatarstan.ru

10 июль көнне Лесхоз Мәдәният Йортының кыңгыраулар музеенда “Бәләкәч” балалар бакчасына йөрүчеләр экскурсиядә булып киттеләр. Алар кыңгырауларны бик игътибар белән күзәттеләр, кызыксындырган сорауларын бирделәр, шалтыратып карадылар. Без, үз чиратыбызда, аларга кыңгыраулар тарихын, килеп чыгышлары, кем туплап, кемнең безгә бүләк итүе турында сөйләдек. Соңыннан алар спорткомлекста рәхәтләнеп төрле уеннар уйнадылар һәм бик ошатып кайтып киттеләр.

(Район мәдәният бүлеге)

Калмаш авылы җирлегендәге бюджет  тармагында  эшләүчеләр яфрак азыгы әзерләүгә булышты

tukay.tatarstan.ru

7 июль көнне  Гаилэ, мәхэббэт һэм тугрылык көне унаеннан Татарстан поселогы китапханәсендә мастер-класс узды

tukay.tatarstan.ru

Татарстан поселогы китапханәсе хезмәткәрләре волонтерлар белән берлектә Гаилә көненә багышлап акция уздырды

tukay.tatarstan.ru

Пенсионерларның комьютерда эшләргә өйрәнүдәге уңышларын барлаган “Интернетка рәхмәт- 2018” IV Бөтенроссия бәйгесенә эшләр кабул ителә башлады.

almetyevsk.tatarstan.ru

Бүген “Шатлык” лагеренда “Көлке көне” булып узды.

Бөрбаш авылында яшәүче Надия Хәйретдин кызы Хәйретдиновага 10 июль көнне 90 яшь тулды.

baltasi.tatarstan.ru

11 нче июльдә ТР территориясендә көчле яңгыр, яшен, секундына 15-20 метр тизлектә җил булуы көтелә, боз явуы ихтимал.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Татарстан Республикасы Дәүләт Советында “Авыл территорияләрен үстерү системасында кооператив хәрәкәт” темасына фәнни-гамәли конференция узды. Конференция һәр елны 7 июльдә билгеләп узыла торган была Халыкара кооперация көненә багышланган иде.

vysokaya-gora.tatarstan.ru