июль, 2018 ел

Быел Россиядә иң эссе чор июль ахыры – август башына туры киләчәк.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Алар сәхнәгә чыкса, зал бер мәлгә тынып кала. Җитди, шул ук вакытта купшы, нәфис костюмдагы малай-кызлардан күзне алып булмый. Зифа буйлары, төз гәүдәләре белән салмак кына, матур хәрәкәтләр ясап биючеләр урынында күп әти-әни үз баласын күрергә теләр иде, мөгаен. Бал биюләре аеруча зәвыклы шул.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Яшел Үзәндә «Трактор-прицеп» операциясе бара.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Җирле Совет сессиясендә депутатлар бистә башлыгы Лилия Дашевскаяның вакытыннан алда вәкаләтләрен туктату карарын бертавыштан яклап чыкты.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Шул ук  көнне ГХАТ бүлегендә Раяна,  Ясмина, Осман һәм Гаяз исемле яңа туган балалар теркәлде.

bavly.tatarstan.ru

Баулыларны киләсе җомга, 13 июль көнне, “Мәдәни мохит” проекты кысаларында оештырылачак чираттагы чарага чакыралар.

bavly.tatarstan.ru

Югары Осланда инде 10 нчы тапкыр 6 нчы июльдән 7 нче июль төнендә традицион славян бәйрәме уза.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Балалар – сәламәтләндерү лагере “Дзирңенецта” “Динамо” ның 95 еллыгына багышланган спорт бәйрәме узды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

20 нче июньнән10 нчы июльгә кадәр “Приазовец” сәламәтләндерү лагеренда (Краснодарский өлкәсе,  Анапа) «РОСТ»  хәрәкәте активистлары өчен ТР Мәгариф Министрлыгы прфиль сменасы узды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

10 июль көнне 95 яшьлек юбилейларын билгеләп үтүче әбиләргә район җитәкчелеге Рәсәй Президенты Владимир Путинның котлау сәламнәрен җиткерде.

baltasi.tatarstan.ru