июль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

2018 елның беренче яртыеллыгында Татарстанда 17,64 миллион тонна нефть чыгарылган. Узган елгы күрсәткечләр белән чагыштырганда, нефть табу күләме 0,7 процентка кимегән. Моның сәбәбе "ОПЕК+" килешүен үтәүгә кайтып кала. Әмма бу республикага нефтьчеләр тарафыннан кертелә торган инвестицияләр күләме кимүгә китермәде, диде бүген нефть саммитында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов.

aktanysh.tatarstan.ru

25 июнь көнне  үзенә төрле төбәкләрдән -  Магнитогорск, Мәскәү, Оренбург, Ижау, Саратов, Пермь, Башкортостан Республикасы, Төмән өлкәсеннән балалар җыйган "Бүләк" балалар ял һәм сәламәтләндерү аланының I Төбәкара профиль агымы 11 июль көнне  рәсми рәвештә ябылды.

aktanysh.tatarstan.ru

11-12 һәм 13-15 яшьлек балалар, рәсем бәйгесендә катнашып, "Артек"ка юллама ота алачак.

өрмәтле җирлеге халкы!
Сезне бәйрәм Көне «Петр Һәм Павел» узачак 14 июль көнне 2018 елгы мәйданчыкта д. Яңа-Шигали, Дзержинский ур., янында Кече Чынлы елгасы.

zvezd-drogganoe.tatarstan.ru

Яшел үзәнлеләрне бөтенроссия “Аталар  патруле” акциясендә катнашырга чакыралар.  Әлеге акция РФ бала хокуклары  буенча вәкаләтле вәкил  карамагындагы Аталар совет инициативасы.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Яшел Үзәндә танышын үтерергә теләгән Олы Ходяш авылында яшәүче 36 яшьлек иргә хөкем карары чыкты.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Яшел Үзән командасының капитаны – район башлыгы Александр Тыгин.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Әйтерсең корабларны «штамповать» кына итәләр.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Чуракай авылында яшәүче тыл ветераны Гатифа Сираҗиеваның бүген – 12 июльдә туган көне – 90 яшь! Олуг бәйрәме белән котлап, район башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Ләйсән Фоат кызы Нурлыева Гатифа апага ихлас теләкләрен җиткерде.

aktanysh.tatarstan.ru

Татарстан мөфтие Камил хәзрәт Сәмигуллин  озак еллар дәвамында дини эшчәнлек алып баручы, хәзер лаеклы ялга чыккан имам-хатыйплар - Яңа Кормаш авылыннан Мөнәвир  Миркасыйм улы Миркасыймов, Актанышбаш җирлегеннән Рифкат Фатыйх улы Фатыйхов һәм Адайдан  Минтимер Ильяс улы Нәфыйковка Рәхмәт хатлары тапшырды.