июль, 2018 ел
якшәмбе

16 нчы июльдә Татарстан территориясендә көчле яңгыр, секундына 17 -22 метр тизлектә җил белән яшенле яңгыр. Боз булуы ихтимал. Иртә белән урыны белән томан булуы көтелә.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Югары Осланны Ленинградны саклап калучыларга куела торган һәйкәп янында  Татарстанның вәкаләтле вәкиле шулай диде.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Нурлатлылар фан-зонага әле матч башланганчы ук җыелыша башлады.

nurlat.tatarstan.ru

Октябрь мәйданында баулылар Айдар Фәйзрахманов җитәкчелегендә Татарстан республикасы фольклор музыкасы дәүләт ансамбленең ике сәгатьлек концерт программасын карады.

bavly.tatarstan.ru

2018 елның чыгарылыш сыйныф укучылары өчен бердәм дәүләт имтиханы (БДИ) биреп һәм аның нәтиҗәләрен көтеп йөргән дулкынландыргыч көннәр артта калды.

bavly.tatarstan.ru

9 июль көнне үзенең данлы юбилеен озын гомерле Марфа Александровна Шилова билгеләп үтте. Юбилярны котларга Баулы районы башлыгы Рамил Гатиятуллин да килде.

bavly.tatarstan.ru

Гаризалар һәм документлар 11 июльдән 9 августка кадәр кабул ителә.

bavly.tatarstan.ru

"Баулы-Горсервис" предприятиесе хезмәткәрләре бу көннәрдә бассейнның суын чистарту белән актив шәгыльләнәләр. Су берничә тапкыр зарарсызландырылган.

bavly.tatarstan.ru

Әлмәт - яшь, креатив, омтылышларында тәкәббер кешеләр шәһәре. Бу 14 яшьтән алып 35 яшькә кадәр яшь кешеләр нефть башкаласында яшәүче кешеләрнең 30%тан артыгын тәшкил итә торган демографик составы белән генә түгел, ә шулай ук яраткан шәһәрне үстерү һәм яхшыртуга юнәлтелгән кызык, масштаблы проектлар белән билгеләнә.

almetyevsk.tatarstan.ru

“Миңнуллин” хуҗалыгында тулай савым 14 мең килограмм, бу узган елдагы шушы чорның 114 процентын тәшкил итә.