июль, 2018 ел
шимбә

Актанышның үзәк стадионында 25 июньнән  авыл җирлекләре яшьләре арасында футбол ярышлары башланып китте. Чемпионат башланганнан бирле биредә һәр кич авыл җирлекләре командалары туп тибә – үзара ярыша.

aktanysh.tatarstan.ru

Район шахмат мәктәбендә бүген – 21 июль көнне  республиканың 12 районыннан килгән иң оста шахматчылар арасында  республика беренчелеге башланды.

aktanysh.tatarstan.ru

Бүген Спас районында Идел Буе Болгарында рәсми рәвештә Ислам динен кабул итүгә 1129 ел тулу уңаеннан мөселманнарның традициягә әверелгән корылтае «Изге Болгар җыены» уза.

aktanysh.tatarstan.ru

22 июльдә  Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән  көчле яңгыр ,  көчле җил  (секундага  15-18 метрга  кадәр) , күк күкрәү көтөлә.

Төнлә һава температурасы +13..+16º; көндез +22..+25º градус.

aznakayevo.tatarstan.ru

Үзәк китапханә хезмәткәре "Кояшкай" балалар бакчасына йөрүче нәниләр өчен яңа китапларга күзәтү үткәрде. Балаларны яңа кайткан китаплар белән таныштырды, якташыбыз, әдип, фольклорчы Зариф Мөэминовның "Маҗара" китабыннан әкиятләр укыды.

muslumovo.tatarstan.ru

22 нче июльгә һава торышы: аязучан болытлы һава, секундына 15-18 метр көньяк - көнчыгыштан талгын җил. Максималь температура 33 градуска кадәр җылы булуы көтелә.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Дәүләт автоинспекторлары исерек килеш автомобиль белән идарә иткән ике кешене тоткарлаган.
Хокук саклау органнары хезмәткәрләре иң әүвәл Полянка авылы тирәсендәге юлда бер автомобильне туктаткан. Руль артында утырган кеше исерек килеш автомобиль белән идарә иткәне өчен йөртүче таныклыгыннан мәхрүм ителгән булган.

spasskiy.tatarstan.ru

Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Болгарда Идел Болгары рәсми рәвештә ислам кабул итү көненә багышланган «Изге Болгар жыены» бәйрәмен ачу тантанасында катнашты.

Бу олы бәйрәм ел саен бөтен Россиядән һәм чит илләрдән дистәләгән меңләп мөселманны җыя. Быел бу чарага Россиянең 70 төбәгеннән һәм 28 чит илдән якынча 1100 делегат килгән.

spasskiy.tatarstan.ru

КӨНДӘЛЕК ОПЕРАТИВ ҺАВА ТОРЫШЫ: 2018 елның 22 июленә Татарстан Республикасы территториясендә гадәттән тыш хәлләр барлыкка килү турында

cheremshan.tatarstan.ru

22 июль Татарстан Республикасы территориясендә төнлә белән яшенле яңгыр, яшен вакытында 15-18 м/с кадәр  җил булуы көтелә. Көндез явым-төшемсез. Минималь температура төнлә  +15..+18˚, максималь температура көндез +23..+27˚ тәшкил итәчәк.

drogganoye.tatarstan.ru