июль, 2018 ел
сишәмбе

Хәрби түрә бүләккә илнең оборона сәләтен ныгытудагы һәм күпъеллык намуслы хезмәте өчен лаек булды.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Оренбург өлкәсендәге Тозлы күл татарстанлы­ларның яратып ял итә торган урынына әйләнде.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Бүген ралли-рейдта катнашучыларны Әстерхан – Әстерхан узышының боҗралы этабы көтә.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Такси хезмәтеннән гомеренә бер тапкыр булса да файдаланмаган кеше юктыр мөгаен. Даими йөреп торучылар да җитәрлек. Транспорт чарасын ишек төбеңә кадәр чакыр­тып кирәк урыныңа барып җитү күпкә җиңелрәк. Әмма зур габаритлы йөк яисә җәнлекләрне таксистлар йөртүдән баш тартырга мөмкин. Шулай да, җиңел таксида нәрсәне йөртергә һәм йөртмәскә кирәк соң?

zelenodolsk.tatarstan.ru

Киләсе ике көндә республикада явым-төшем күзәтелми.

zelenodolsk.tatarstan.ru

24 июль көнне, Россия Көне билгеләп үтелә кадастр инженеры.

zvezd-drogganoe.tatarstan.ru

Татарстанның АПК делегациясе атчылык  тармагындагы  белемнәр  тәҗрибәсе  белән алмашу өчен  Казахстан Республикасына барды.  Делегация  составына Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы, “Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының Терлекчелектә нәсел эше буенча баш дәүләт  авыл хуҗалыгы идарәсе” ДКУ   белгечләре,   «Казанский» ат  заводы вәкилләре һәм  атчылык белән шөгыльләнүче  фермерлар кергән иде.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Бүген район башлыгы Рәгать Хөсәенов үзәк хастаханәнең капиталь ремонт бара торган объектларында эшлекле планерка үткәрде.

leninogorsk.tatarstan.ru

ТР Юстиция министры гражданнарны кабул итәчәк

chistopol.tatarstan.ru

Чистай муниципаль районы башлыгы Дмитрий Иванов гражданнарны шәхси сораулар буенча кабул итте