июль, 2018 ел
чәршәмбе

Иске Мичән мәдәният йорты җитәкчесе балалар өчен табигатьтә "Табигать.Урман.Кеше" дип исемләнгән экологик сәгать оештырды.

25 июльдә Кайбыч районы үзәк сырхауханәсендә фельдшер-акушерлык пунктларының медицина хезмәткәрләре катнашында җыелыш узды.

kaybici.tatarstan.ru

Татарстан Республикасының Эшкуарлыкка ярдәм фонды продукцияләрен эре сәүдә челтәрләре аша сатуга максат тотучы республика эшкуарларына "ЛеруаМерлен" компаниясенең сорсинг буенча директоры Руслан Хакало белән эшлекле очрашу оештыра.

kaybici.tatarstan.ru

"ЭКОлидер" конкурсына йомгак ясалды. Анда 100 җиңүче сайланып алынды, аларга "Артек"ка юлламалар бирелде.

kaybici.tatarstan.ru

Кускем авылында гомер итүче Зоя Семеновна Колесниковага бүген  90 яшь тулды.    Балтач муниципаль район башкарма комитеты җитәкчесе Рамил Шакиров, район социаль яклау бүлеге җитәкчесе Алсу Гатиятуллина, Балтач һәм Арча районнарының почта элемтәсе җитәкчесе Гали Фәйзрахманов, Куныр авыл җирлеге башлыгы Зиннур Әсхадуллин юбилярны котлап, изге теләкләрен җиткерделәр. Рәссия Президенты Владимир Путинның Котлау открыткасын, Балтач муниципаль район башлыгы һәм авыл җирлеге исеменнән бүләк-күчтәнәчләр тапшырдылар.

baltasi.tatarstan.ru

Рәхмәт сузе!

“Актаныш гармуннары” Бөтенроссия фестиваленә багышланган матбугат конференциясендә бу хакта тулырак: https://tatar-inform.tatar/video/

aktanysh.tatarstan.ru

27 нче июль көнне сәгать 9:00 дан 16:00 кадәр Апас район больницасында Казаннан РКБ белгечләре кабул итәчәк.

apastovo.tatarstan.ru

Баулы районында 2018 елның 1 гыйнварыннан соң беренче бала туу белән бәйле рәвештә бирелә торган айлык акчаны 26 хатын-кыз ала.

bavly.tatarstan.ru