июль, 2018 ел
җомга

Бүген  Татарстан Республикасының  31 муниципаль районында  актив  рәвештә урып-җыю эшләре бара. Оператив белешмәләр буенча 27 июльгә Татарстан Республикасы буенча бөртекле культуралар 28 мең га  мәйданда суктырылган, бу    планнан  1,9% тәшкил  итә. Тулаем җыем  - 90,6 мең тонна, уртача уңдырышлылык -  32,3 ц/га.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Байтирәк авылында авылдашлар очрашты.

chistopol.tatarstan.ru

Бу көннәрдә Килдебәк авыл җирлегендә, республиканың авыл урам юлларын норматив хәлгә китерү буенча максатчан программасы нигезендә, “МДСУ-1” җәмгыяте Килдебәк авылының Новая урамындагы юлны төзекләндерүгә кереште.

Иске Чүпрәле авылының халык теленә “Дачный поселогы“ дип кереп калган территория соңгы елларда бик нык үзгәрде, биредә бер-бер артлы йортлар, “Акчарлак” йөзү бассейны, балаларга футбол, волейбол уйнау өчен мәйданчык кебек төрле спорт корылмалары да төзелде.

drogganoye.tatarstan.ru

“Актаныш гармуннары” фестивале тәүге тапкыр гына узуга карамастан, бәйгедә Актаныштан гына да 100 гармунчы катнаша. Сабантуй мәйданында кунакларны да актанышлылар җырлап-биеп, гармунда уйнап, татар өендә каршы алды. Актаныш турында фильм караган кунакларны авыл мичендә пешкән коймак, самоварда кайнаган, төрле үләннәр салып төнәтелгән чәй белән сыйладылар.

aktanysh.tatarstan.ru

28 июльдә Чүпрәле районының Мүнчәли авылында чираттагы укулар уза.

28 июльдә Чүпрәле районының Мүнчәли авылында чираттагы укулар уза.

sovmo.tatarstan.ru

28 июль көнне көндез һәм кич белән Татарстан Республикасында урыны белән яшеннәр, көчле җил 17-22 м/с, боз явуы ихтимал.

apastovo.tatarstan.ru

Бәйрәм көннәре алдындагы эш көннәре озынлыгы бер сәгатькә кыскара.

zelenodolsk.tatarstan.ru

20 июльдән Казаннан Зөя утравына кадәр озак вакытлы ремонттан соң тизйөрешле «Метеор» судносын кабат суга төшерделәр.

zelenodolsk.tatarstan.ru