июль, 2018 ел
шимбә

Финал уеннары кискен борылышлар белән барды, исәпне дә 1:1 итеп тәмамлады уенчылар. Судьялар исә, җиңүче команданы билгеләр өчен,  пенальти билгеләргә мәҗбүр булды.  Ягъни  һәр команда каршы як капкага  чиратлашып бишәр туп кертергә омтылып карады. Нәтиҗәдә, Татар Суыксуы авыл җирлеге командасы авыл җирлекләренең  тәүге футбол чемпионатында абсолют җиңүче дип танылды. Лаеклы җиңү, егетләр, булдырдыгыз!

aktanysh.tatarstan.ru

25 июль көнне кыңгыраулар музеенда җәйге каникуллар вакытында Лесхоз бистәсендә ял итүче балалар дәү әниләре белән экскурсиядә булдылар.

29 июль көнне 2018 елгы Россия Көне билгеләп үтелә Хәрби-Диңгез флоты.

zvezd-drogganoe.tatarstan.ru

Менә инде ун елдан артык районыбызның актив һәм иҗади пенсионерларының үз берлекләре бар.

nurlat.tatarstan.ru

Буген, 28 июль көнне Татарстан Республикасының картинг буенча Стриж, Пилот, 125 (А, Б ) төрләреннән  3енче этапның 23енче Беренчелеге һәм Чемпионаты узды.

Урыссу бистәсендә яшәүче хезмәт ветераны Петр Лукич Никанкин да шушы көннәрдә 90 яшьлек юбилее уңаеннан җирле муниципалитет һәм җәмәгатьчелек вәкилләреннән котлаулар кабул итте.

jutaza.tatarstan.ru

Бу җәйдә безнең “Башаккай” балалар бакчасы территориясе аллы-гөлле чәчәкләр, кызыклы мәйданчыклары белән ерактан үзенә җәлеп итә.

nurlat.tatarstan.ru

Сәләнгеш авылында  быел  республика программасы кысаларында Овражная урамында юл ясалачак.

nurlat.tatarstan.ru

Бүген, 28 июль көнне тәртип саклау җәмәгать пункты, полиция бүлеге, ОСВОД вәкилләре Тарн-Вардан ерак булмаган сулыкның яр буе зонасына чираттагы патруль үткәрделәр.

nurlat.tatarstan.ru

Бүген, 28 июль көнне нурлатлылар борынгы традицияләр буенча корылган матур вакыйганың шаһиты булдылар: яңа өйләнешүчеләр ЗАГСка шәһәрнең үзәк урамы буйлап кулдан ясалган каретада килделәр.