июль, 2018 ел
якшәмбе

Татарстан Республикасында  бүгенгә   44 мең га  мәйданда, ягъни  барлык  мәйданның  3%ында,    ашлык  суктырылган,  барлыгы   142 мең  тонна ашлык җыелган, уртача уңдырышлылык  -   32,3 ц/га. Мондый  белешмәләрне бүгентр Хөкүмәте Йортында узган киңәшмәдә Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов  җиткерде.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Шимбә кичендә Яшьләр көнен бәйрәм итәргә Ютазы районының иң актив һәм талантлы кызлары һәм егетләре җыйналды.

jutaza.tatarstan.ru

Бүген, 29 июль көнне Нурлатта Хәрби диңгез флоты көнен билгеләп үттеләр.

nurlat.tatarstan.ru

Бу эштә аларга “Өченче буын университеты” проекты кысаларында Пенсия фонды идарәсе белән берлектә оештырылган махсус курслар ярдәмгә килә.

nurlat.tatarstan.ru

Бүген, 29 июльдә район башкарма комитеты җитәкчесе Алмаз Әхмәтшин Зирекле авылында Наил Хәйбуллинның фермер хуҗалыгында булды.

nurlat.tatarstan.ru

Бүген, 29 июльдә район башкарма комитеты җитәкчесе Алмаз Әхмәтшин районның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Рәфис Ганиев озатуында “Сөләйманов Ә.И.” КФХсының Тимерлек авылы янәшәсендәге басуында булып, эшләрнең оештырылуы белән танышты.

nurlat.tatarstan.ru

29 июль Дан һәйкәлендә Хәрби – диңгез флоты көненә багышланган тантаналы митинг узды

tetushi.tatarstan.ru

Бу көннәрдә  Зүзәй поселогында Сәләнгеш елгасы аша салынган күпер ремонтланды.