июль, 2018 ел
дүшәмбе

Татарстанның барлык  районнары диярлек  бөртекле  культуралар җыюга  керештеләр. Оператив белешмәләр  буенча,  2018 елның  30 июленә Татарстан Республикасы буенча  бөртекле  культуралар  315 мең тонна җыелган, шул исәптән  көзге бодай   – 289,2 мең тонна, көзге  арыш  – 22 мең тонна, арпа – 2,7 мең тонна.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Татарстан Республикасы хуҗалыкларында   800 мең тонналап  азык  әзерләнгән, бу  шартлыча бер  хайванга   13,6 центнер туры  килә.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Авыл җирлегендә яшәүчеләр һәм хезмәт итүчеләр өчен Россия Хөкүмәте карары белән расланган “2020 елга кадәр авылларның тотрыклы үсеше” дигән федераль максатлы программа безнең районда да уңышлы тормышка ашырылып килә.

kaybici.tatarstan.ru

Юлбат авылында КФХ Фатхриев И.Г. гаилә фермасы төзи башлады. Шулай ук, ООО СХП ЮЛБАТ комбайннарга ремонт эшләрен төгәлләп килә.

Юлбат авыл җирлеге

Район Башкарма җитәкчесе Марат Гафаров карары белән Чүпрәледә территорияләрне төзекләндерү буенча 20 апрельдән 20 августка кадәр бәйге игълан ителгән иде.

drogganoye.tatarstan.ru

Михайловка авылы китапханәчесе "Чебурашка" балалар бакчасы нәниләре белән "Дружба крепкая не сломается" дип исемләнгән әңгәмә үткәрде.

muslumovo.tatarstan.ru

Баек авылы китапханәсенең "Оста куллар" түгәрәгенә  йөрүче балалар белән әңгәмә үтте.

muslumovo.tatarstan.ru

Нариманов һәм Фрунзе урамында яшәүчеләр балалар мәйданчыгын төзекләндерде

chistopol.tatarstan.ru

Бүген Бүген Олы Кайбыч авылында гомер итүче, Розалия Шәйхи  кызы Җиһаншина, үзенең 70 яшьлек юбилеен билгеләп үтә.

bkaybic-kaybici.tatarstan.ru

2018 елның 30 июлендә Балтач районы халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге «Наз» психологлары полициянең муниципаль хезмәткәрләре белән берлектә «Романтик» балалар лагерендә сәламәт яшәү рәвешен пропагандалау  максаты белән квест-уен оештырды.

baltasi.tatarstan.ru