шимбә

«Яшьлек» яшьләр үзәгендә бөек татар шагыйре Габдулла Тукайның 138 еллыгына багышланган укучылар конкурсы узды, ул 26 апрельдә билгеләп үтелә.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

26 апрель көнне Шәмәрдән мәдәният йорты хезмәткәрләре татар язучысы Г.Тукайның тууына 138 ел тулуга багышланган «Тукайлы балачак» балалар спектаклен оештырдылар

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

Шәмәрдән авыл җирлегендә бөтенроссия өмәсе уза.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 79 еллыгын бәйрәм итү алдыннан Шәмәрдән авыл җирлегендә тыл ветераннарын хөрмәтләделәр.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

Авыл җирлекләрендә хатын-кызлар командалары арасында волейбол буенча Саба муниципаль районы Чемпионаты тәмамланды.

апрель, 2024 ел

13 апрельдә Байлар Сабасында "Әйдә ШаяРТ" КВН Татар лигасының район этабы узды.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

12 апрель көнне Шәмәрдән мәдәният йортында Россия Федерациясендә гаилә елына багышланган «Буыннар тарихы-гаилә ядкаре» район фестивале узды.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

13 апрельдә Шәмәрдән авылында авыл хуҗалыгы ярминкәсе узды.

җомга

Шəмəрдəн лицееның 8 нче Б сыйныфы укучысы - Хаҗиев Самат - Казан федераль университеты оештырган XV Халыкара "Төрки лингвокультурология: проблемалар һəм перспективалар" фəнни- практик конференциясендə катнашты.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

Шәмәрдән авыл җирлегендә язгы ташкынга әзерлек максатларында су үткәрү торбаларын чистарту, канауларны ачу эшләре дәвам итә.